واعظی: گرانی‌ها، روحانی را آزرده کرده است واعظی: گرانی‌ها، روحانی را آزرده کرده است | آوتاف
خانه / اخبار داغ / واعظی: گرانی‌ها، روحانی را آزرده کرده است

واعظی: گرانی‌ها، روحانی را آزرده کرده است

روزنامه ایران با محمود واعظی؛ رئیس دفتر رئیس جمهور درباره مدیریت کشور در شرایط سخت گفتگو کرده است.

واعظی: گرانی‌ها، روحانی را آزرده می‌کند

بخشی از این گفتگو:

برخی حرف‌ها را باید ۱۰ سال بعد بزنیم.

کوچک شدن سفره‌ها، رئیس جمهوری را آزرده می‌کند.

 باید از تجربه کرونا برای اداره بقیه امور کشور استفاده کنیم.

 ادعای کم‌کاری دولت یا رئیس جمهوری جفاست.

نفوذ و قدرت برجام در جامعه جهانی مقابل امریکا ایستاده است.

هیچ گفت‌و‌گویی میان ما و امریکا نیست.

ما گرانی را می‌فهمیم و می‌دانیم به مردم فشار می‌آید.

باید مقایسه کنیم که امروز ما چه میزان نفت می‌فروشیم و در ۸ سال قبل از این دولت چقدر نفت فروخته می‌شد. آنان چند سد در کشور ساختند، ما چند سد ساختیم،چقدر ریل راه‌آهن احداث کردند و ما چقدر؟.

اگر در دولت نگاه ما به خارج بود، پروژه‌های عمرانی و ساخت وسازها را تعطیل می‌کردیم تا خارجی ها بیایند و بسازند!

اگر ما به خارج وابسته بودیم، امروز کشور را بدون نفت اداره نمی‌کردیم.

فقط ،دولت ۲۴ میلیون رأی دهنده به آقای روحانی نیستیم، بلکه ما دولت ۸۰ میلیون ایرانی هستیم.

اگر بتوانیم، حتی سه روز آخر یا دو روز آخر هم تلاش خواهیم کرد تحریم‌ها را برداریم تا دولت بعدی بدون تحریم کار خود را آغاز کند.

مگر می‌شود رئیس جمهوری تصمیمات مهم و کلیدی خود را به شخص دیگری واگذار کند؟.

 ما حتی یک روز تعطیل نداشتیم.

روحانی مشورت پذیر است، تحمیل پذیر نیست.

وزیر اطلاعات گفته که اگر رهبر معظم انقلاب نبود، چندین بار دولت را زمین زده بودند. می‌دانیم که آقای رئیس جمهوری وقتی در سال ۹۷ به مجلس دهم رفتند، گفتند کشور مسیر خود را طی می‌کرد تا اینکه در دی ماه ۹۶ مسائلی در مشهد آغاز شد. در دولت دوم آقای روحانی، چند بار و با چه حربه‌هایی می‌خواستند دولت آقای روحانی را زمین بزنند؟

حتما بخوانید:  کریمی: آمده بودم تا بهانه دست کسی نباشد

در این زمینه جمع‌بندی داریم، اما امروز کشور بیش از هر زمان دیگری نیاز به انسجام و وحدت دارد. بویژه اینکه وقتی ما به دیگران می‌گوییم نباید بر طبل تفرقه بکوبید، خودمان هم نباید این کار را بکنیم. لذا، در پاسخ شما باید بگویم که من تحلیل دارم و ممکن است که ۱۰ یا ۱۵ سال دیگر، وقتی که شرایط برای کشور کاملاً عادی شد، آن موقع هم صرفاً برای ثبت در تاریخ مطالب را بگویم تا آیندگان استفاده کنند، البته آن هم نه به خاطر اینکه بخواهم کسی را بکوبم یا تحقیر کنم. ما موقعی در دستیابی به اهداف کشور یا غلبه بر فشارهای امریکا موفق خواهیم شد که به اروپایی‌ها یا هر طرف دیگری بقبولانیم که ما در داخل کشور نماینده مردم هستیم و یک انسجام و وحدتی در کشور وجود دارد.

همین بحثی که درباره کرونا شد، چرا در کرونا موفق هستیم؟ برای اینکه وحدتی پشت آن قرار دارد. در سیاست داخلی و خارجی هم همین مسأله مصداق دارد. بنابراین، می‌خواهم بگویم ما از اتفاقاتی که در دی ماه ۹۶ در کشور رخ داد، عبور کردیم و دیگر نمی‌خواهیم آن را باز کنیم تا این مسأله به نوبه خود باعث جدایی و تفرقه شود. ان‌شاء‌الله۱۰-۱۵ سال دیگر در این زمینه بحث می‌کنیم.

اما به قول دکتر روحانی، اتفاقات دی ماه به ترامپ جسارت و شهامت داد تا از برجام خارج شود و تحریم‌ها را برگرداند.

این مسأله برای گذشته است و امروز بیان آن، مشکلی را از ما حل نمی‌کند. شاید با بیان این حرف‌ها دل عده‌ای خنک شود، اما دعوای دیگری هم آغاز خواهد شد. امروز مسأله ما این است که همه باید بپذیریم که کشور با یک جنگ اقتصادی، جنگ روانی و تبلیغاتی از سوی امریکا و برخی کشورهای منطقه و اسرائیل مواجه است.

حتما بخوانید:  علت انتخاب گلزار به عنوان مجری «برنده باش»

از این‌رو به‌دلیل شرایطی که هست، باید امید مردم را بالا ببریم و سعی کنیم با رفتار و برنامه‌های خود، آرامش به‌وجود بیاوریم و تلاش کنیم از فرصت‌ها استفاده کنیم. در دنیا به طور مرتب برای کشور فرصت ایجاد نمی‌شود، بلکه این فرصت‌ها صرفاً در مقاطعی به‌وجود می‌آیند. ما باید خود را آماده کنیم تا از این اتفاقات و فرصت‌ها به نفع مردم و کشور و به نفع امنیت و منافع خود استفاده کنیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *