واکنش‌های منفی نسبت به کمپین علی کریمی واکنش‌های منفی نسبت به کمپین علی کریمی | آوتاف
خانه / اخبار داغ / واکنش‌های منفی نسبت به کمپین علی کریمی

واکنش‌های منفی نسبت به کمپین علی کریمی

موج گرانی در بازار دارایی‌های مختلف خروش اعتراضی سلبریتی‌ها را در دل شبکه‌های اجتماعی برافروخت. جایی که پست اینستاگرامی جادوگر فوتبال ایران (علی کریمی) با محتوای راه‌اندازی کمپین «نه به خرید دارایی» و در ادامه حمایت دیگر ستاره‌های ورزشی و عموم مردم، این خروش اعتراضی را به هشتگ روز شبکه‌های اجتماعی تبدیل کرد.

علی کریمی

برخی از روزنامه ها امروز در نوشتاری به راه اندازی کمپین «نه به خرید» از سوی علی کریمی و بازتاب آن در فضای مجازی و برخی چهره‌های مشهور واکنش نشان دادند.

روزنامه شرق: کمپین کریمی شکست می خورد

مخاطب او چه کسانی هستند؟ مردم عادی که امکان خرید طلا، ارز یا ماشین را ندارند! مردم در حالت عادی همین که بتوانند مخارج روزانه خود را تأمین کنند، برنده هستند. مافیاهای دارو، ارز و ماشین و… نیز که اصلا مورد خطاب این کمپین نیستند. عده‌ای که پول‌های سرگردان دارند، می‌خواهند منابع مالی خود را برای سرمایه‌گذاری به سمت بورس، طلا، ماشین و… ببرند. آیا آنان می‌آیند برای سود کمتر به این کمپین بپیوندند؟…خاطره شکست‌خوردن کمپین نخریدن خودرو هم در ذهن‌ها ماندگار است. شکی نیست که چنین فعالیت‌هایی نشانه دغدغه اجتماعی و همدلی «علی کریمی» و دیگر همراهانش برای کشور و بهبود اوضاع است اما احتیاج به بررسی دارد تا جوابی پیدا کرد که ملزومات چنین کمپینی چیست تا این فعالیت به موفقیت برسد و به‌ نفع اقتصاد و وضعیت کنونی کشور باشد. 

روزنامه اعتماد: کریمی به عزای رایش ننشسته است

علی کریمی، جادوگر فوتبال ایران یکی از «سلبریتی‌ها»یی است که در عزای رایش ننشسته است. «مارادونای ایران» در صفحه اینستاگرام خود عکسی با پس‌زمینه سیاه منتشر کرد که تا بعدازظهر همان روز از سوی بالغ بر ۵ هزار نفر «لایک» و با همراهی چهره‌هایی هنری مواجه شد.

حتما بخوانید:  کارتونی تامل‌برانگیز از رفتارهای تصنعی در کلاب‌هاوس

پس از انتشار این پست بسیاری از کاربران اینستاگرام و توییتر همین پست را بازنشر کردند تا اعلام کنند با کریمی همراهند. در همین راستا هشتگ «#من_نمیخرم» به راه افتاد و کاربران اینستاگرام و توییتر اعلام کردند تا یک ماه طلا، ‌اتومبیل و اجناسی که ناعادلانه گران شده‌اند، خریداری نمی‌کنند تا سودجویان مجبور به عقب‌نشینی شوند.

روزنامه جوان: علی کریمی عذاب وجدان گرفته است!

سلبریتی‌ها هم حال که ظاهرا از حمایتی که با ترساندن مردم از دلار ۷۰۰۰تومانی و بر باد رفتن روح برجام شکل گرفت، دچار عذاب وجدان شده‌‎اند پیش قدم ماجرا گشته‌اند و با فراری رو به جلو به تبعیت از علی کریمی با هشتگ‌های اتحاد، همراه‌شو عزیز، کنار هم برای هم، نخریم و… به این کمپین پیوستند.

این حرکت را ضربه حامیان سابق روحانی به سرمایه‌های اجتماعی اصلاحات می‌توان قلمداد کرد. ضرباتی که شاید از ضربات این روزهای منتقدین اقتصادی و سیاسیِ اصلاح طلب دولت که سعی دارند با زیرکی بین اصلاحات و اعتدال فاصله بیندازند تا از گزند عملکرد نامقبول دولت در انتخابات‌های آینده در امان بمانند سخت‌تر است زیرا که متاسفانه این ضربه از سوی طبقه‌ای وارد می‌شود که با وجود جایگاه علمی پایین‌تر در میان طبقه متوسط مرجعیت بالاتری دارند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *