واکنش تند یک پژوهشگر به اظهارات کارشناس سیما واکنش تند یک پژوهشگر به اظهارات کارشناس سیما | آوتاف
خانه / اخبار داغ / واکنش تند یک پژوهشگر به اظهارات کارشناس سیما

واکنش تند یک پژوهشگر به اظهارات کارشناس سیما

ایلنا: پژوهشگر مسائل افغانستان گفت: می‌گویند طالبان حنفی هستند و شیعه‌کشی نمی‌کنند در حالی که این‌ها گروه ایدئولوژیک هستند و به گفته رهبر انقلاب این‌ها به دین باور ندارند.

مجتبی نوروزی در نشست «مقاومت یا صلح با طالبان؛ بررسی‌های اما و اگرهای چگونگی تعامل با طالبان و آینده صلح در افغانستان» ضمن قرائت پیام رهبر انقلاب مورخ ٢٣ شهریور ٧٧ خطاب به جوانان شیعه افغانستان، در خصوص اظهارات سیدحسام رضوی در شبکه افق که واکنش‌های فراوانی را در پی داشت گفت: من در پیام رهبر انقلاب(به جوانان شیعه افغانستان مورخ ٢٣ شهریور ٧٧) نمی‌بینم که ایشان معتقد باشند که سلاح دست نگیرید و در آتش جنگ ندمید که اگر شیعه‌کشی شد، نگویید طالبان کردند.

وی افزود: می‌گویند طالبان حنفی هستند و شیعه‌کشی نمی‌کنند در حالی که این‌ها گروه ایدئولوژیک هستند و به گفته رهبر انقلاب این‌ها به دین باور ندارند. شما برای این‌ها نشست خبری می‌گذارید و به دروغ می‌گویند دیپلمات‌های ایرانی نصف شب کشته شدند و کسی نگفت آن‌ها را در زمان اذان ظهر شهید کردند یا گفتند قانون اساسی را قبول ندارند. می‌پرسیدید کدام بخش را قبول ندارید؟ این‌ها صحبت علمای خود را هم قبول ندارند. ببینیم در دو سال گذشته چند نفر از علمای سنی افغانستان ترور شده‌اند.

حسام رضوی کارشناس مسائل افغانستان در گفت‌وگوی برنامه شنبه شب «جهان آرا» گفته بود: حقیقت امروز در افغانستان آن چیزی نیست که در رسانه‌های بین‌المللی نشان داده شده است.

او تصریح کرده که با اطمینان می‌گویم، در نبردهای چند روز اخیر در افغانستان، چیزی به نام شیعه‌کشی به نام نسل‌کشی وجود ندارد و طالبان اصلا اعتقادی به این مسئله ندارد. جنگی بین شیعه و طالبان وجود نداشته و ندارد.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  روحانی: نمی‌توانیم منتظر واکسن داخلی باشیم

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *