وزیر نخواست یک ایتالیایی، جانشین استرا شود؟ وزیر نخواست یک ایتالیایی، جانشین استرا شود؟ | آوتاف
خانه / اخبار داغ / وزیر نخواست یک ایتالیایی، جانشین استرا شود؟

وزیر نخواست یک ایتالیایی، جانشین استرا شود؟

خبرگزاری فارس: چند ساعت پیش یک خبرنگار نیکولو اسکیرا خبرنگار گازتا دلو اسپورت توئیتی جنجالی را منتشر کرده است که باشگاه استقلال با جیانی دی‌بیاسی برای جانشینی استراماچونی مذاکره کرده بود و خلیل زاده و علی خطیر پیشنهاد قراردادی تا سال ۲۰۲۱ با دستمزد ۱۰۵ میلیون یورو را ارائه کرده بودند و این سرمربی آماده پرواز به ایران بود، اما مسعود سلطانی فر (وزیر ورزش) موافق این موضوع نبود و ترجیح داد فرهاد مجیدی سرمربی استقلال شود.

اسماعیل خلیل زاده در واکنش به این موضوع اظهار داشت: دی بیاسی جزو گزینه‌های بود که امروز در هیئت مدیره بررسی شد، ولی با نظر همه اعضا از بین گزینه‌ها حذف شد.

وزیر نخواست یک ایتالیایی، جانشین استرا شود؟

سرپرست مدیرعاملی باشگاه استقلال در پاسخ به این سوال که چرا دی بیاسی به عنوان سرمربی استقلال انتخاب نشد گفت: آقای دی بیاسی علیرغم معرفی توسط آقای خطیر با توجه به اینکه در دو سال اخیر بیکار بوده و در دوره مربیگری اکثرا در سری C ایتالیا حضور داشته و سابقه قهرمانی در هیچ رده‌ای نداشته وکارنامه اش ضعیف بود مورد توجه هیات مدیره قرار نگرفت و کنار گذاشته شد.

وی افزود: به جز این مربی یک گزینه داخلی و یک گزینه خارجی هم در بین اسامی بودند که هیات مدیره آن‌ها را هم کنار گذاشت.

در حالیکه جریان مذاکره این مربی ایتالیایی و باشگاه استقلال به خوبی پیش می‌رفت و قرار بود با حقوق یک و نیم میلیون یورو تا سال ۲۰۲۱ استقلالی‌ها با او قرارداد امضا کنند، اما ناگهان نمایندگان استقلال استفاده از مربی ایرانی را به منصوب کردن یک مربی خارجی دیگر به عنوان سرمربی اولویت قراردادند و از امضای قرارداد نهایی با دی‌بیاسی امتناع کردند.

حتما بخوانید:  بردار جان، محبوب‌ترین سریال ماه رمضان

جریان مذاکرات طرفین قرارداد به گونه‌ای خوب پیش رفته بود که توافقنامه اولیه و پیشنهادی باشگاه استقلال که شامل هشت صفحه می‌شد را وکیل دی‌بیاسی امضا کرده بود. حتی باشگاه استقلال بلیتی را برای تاریخ فردا (جمعه) برای این مربی ایتالیایی در نظر گرفته بود و تماس تصویری را نیز با دی‌بیاسی برقرار کرده بود.

قرار بود قرارداد مربی ایتالیایی با باشگاه استقلال ۱۸ ماهه باشد و بازیکنانی، چون نیکلاس بنتنر و ماتیاس سیلوستره همراه با او به جمع آبی‌های پایتخت منتقل شوند. وکیل دی‌بیاسی که این اطلاعات را در اختیار خبرنگار ما قرار داده است بخشی از پاداش‌های این مربی در توافقنامه اولیه استقلال با دی‌بیاسی را نیز منتشر کرد که طبق آن قرارداد او با استقلال ۷۵۰ هزار دلار است.

همچنین سایر پاداش‌های در نظر گرفته شده برای این مربی به شرح زیر است:

۱۰۰ هزار دلار برای قهرمانی جام حذفی۲۵۰ هزار دلار برای قهرمانی در لیگ برتر۶۰۰ هزار دلار برای قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا۴۰۰۰ دلار برای برد در هر بازی

کسر ۲۰۰۰ دلار برای شکست در هر بازی۱۵ هزار دلار برای پیروزی در داربی۲۵۰ هزار دلار برای سه دستیار

با وجود این توافقات، انصراف دقیقه ۹۰ استقلالی‌ها باعث شد تا مربی ایتالیایی دیگری روی نیمکت استقلال ننشیند و فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی استقلال انتخاب شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *