ویدئوهای آب‌شرب آلوده، صرفا تبلیغاتی است! ویدئوهای آب‌شرب آلوده، صرفا تبلیغاتی است! | آوتاف
خانه / اخبار داغ / ویدئوهای آب‌شرب آلوده، صرفا تبلیغاتی است!

ویدئوهای آب‌شرب آلوده، صرفا تبلیغاتی است!

خبرگزاری ایسنا: مدیر کل کنترل کیفیت و بهداشت شرکت آب و فاضلاب کشوربه ماجرای فیلم آلودگی آب شرب واکنش نشان داد.

ماجرای فیلم آلودگی آب شرب

کوشیار اعظم واقفی:

* هرچند وقت یکبار در فضای مجازی فیلم هایی با محتوای آلوده بودن آب شرب منتشر می شود که مورد تایید نبوده و هیچ داده علمی روی آن صحه نمی گذارد، اغلب نیز علت انتشار این فیلم ها تبلیغ استفاده از دستگاه های تصفیه آب است.

* در طی فرآیند الکترولیز، آب به عناصر اولیه یعنی اکسیژن و هیدروژن تجزیه شده و اکسیژن تولید شده با برخی املاح موجود در آب از جمله خود آهن تشکیل دهنده الکترود، واکنش داده و اکسیدهای فلزی را تشکیل می دهد که رنگ آن سیاه رنگ بوده و اینطور به نظر می رسد که آب آلوده بوده و دارای لجن است، در صورتیکه که اینگونه نیست و آب کاملا منطبق با استانداردهای ملی و بین المللی است.

* وقتی املاح آب توسط برخی دستگاه های تصفیه به طور کامل حذف شود، دیگر آن آب قدرت عبور جریان الکتریسته و انجام فرآیند الکترولیز را نداشته و لذا هیچ اکسیژنی تشکیل نشده و هیچ اکسید فلزی یا غیر فلزی نیز تشکیل نشده است و رنگ آب تغییر نمی کند و افراد مدعی می شوند که آب پاک شده و دیگر آلوده نیست.

* در استانداردی که برای آب های بسته بندی تعریف شده مشخصا ذکر شده است که میزان املاح محلول در آب نباید کمتر از ۱۵۰ میلی گرم در لیتر باشد.

* تمامی آب های بطری شده و همچنین آب های معدنی باید دارای املاح ضروری برای بدن باشند لذا اگر فرآیند الکترولیز برای آنها نیز هماهنگونه که در فیلم نشان داده می شود انجام شود، نتیجه یکسان بوده و همان رنگ تیره در آب ایجاد می شود.

حتما بخوانید:  درخواست عجیب نماینده ارومیه از صداوسیما

* به گفته وی فیلم اخیر و مشابه آن تا کنون چندین مرتبه در شبکه های اجتماعی پخش شده است و اگر شما هم این کار را با هر آبی که دارای املاح باشد انجام دهید همین اتفاق خواهد افتاد مگر اینکه از آب مقطر استفاده کنید.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *