پروژه بی‌نظیر اتصال ایران و قطر از راه تونل پروژه بی‌نظیر اتصال ایران و قطر از راه تونل | آوتاف
خانه / اخبار داغ / پروژه بی‌نظیر اتصال ایران و قطر از راه تونل

پروژه بی‌نظیر اتصال ایران و قطر از راه تونل

خبرگزاری مهر: مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: توافقنامه‌های ایران و قطر در حوزه دریایی و بندری در سفر رئیس جمهور به دوحه به امضا می‌رسد.

به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، علی‌اکبر صفایی با اشاره به برگزاری جلسات مشترک هیأت ایرانی به ریاست رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی کشورمان با وزیر حمل و نقل قطر و مجموعه متولی امور دریایی و بنادر این این کشور، اظهار داشت: از سوی وزارت راه و شهرسازی ۴ توافقنامه مدنظر قرار گرفته که یک مورد در بخش هوایی، یک مورد بخش دریایی، یک مورد در حوزه بندری و چهارمین مورد، ساخت تونل زیر دریا بین ایران و قطر است که یک پروژه بی نظیر به شمار می‌رود و از بندر دیر بوشهر تا قطر خواهد بود.

پروژه بی‌نظیر اتصال ایران و قطر از راه تونل

وی افزود: در حال مذاکره و رایزنی هستیم و سازمان بنادر ۳ توافقنامه را زیر نظر وزیر راه پیش می‌برد تا در نهایت با حضور رئیس جمهور به امضا برسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ایجاد تونل زیر زمینی قطر را به کل کشورهای شمالی، اروپا، کشورهای حوزه دریای خزر، شرق و غرب از طریق جاده و ریل وصل می‌کند، گفت: این پروژه یک تحول عظیم برای قطر و نیز جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود تا خلیج فارس به شمال و جنوب متصل شود و ارتباط گسترده‌ای با کشورهای غرب آسیا و حاشیه دریای خزر تا مدیترانه به وجود آید.

وی با تاکید بر اینکه توافقنامه مدنظر، گام بسیار بلندی برای دو کشور است، گفت: بخشی از این توافقنامه مربوط به حوزه دریایی و در عین حال دارای بخش جاده و ریل است و به همین دلیل کمیته مشترک تشکیل می‌شود و زمانی که مذاکرات دو کشور به نتیجه برسد، به امضا می‌رسد.

حتما بخوانید:  نتیجه انتخاب رشته کنکور دکتری ۹۹ منتشر شد

گفتنی است، وزیر راه و شهرسازی در صدر هیأتی اعم از مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با هدف گسترش ارتباطات زمینی، بندری، دریایی و هوایی از سوی دو کشور به قطر سفر کرده است و فردا نیز رئیس جمهور به دوحه سفر خواهد کرد تا توافقنامه‌های مربوطه بین دو کشور در بخش‌های مختلف در حضور وی به امضا برسد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *