پساFATF؛ افزایش نرخ دلار، طلا و خودرو پساFATF؛ افزایش نرخ دلار، طلا و خودرو | آوتاف
خانه / اخبار داغ / پساFATF؛ افزایش نرخ دلار، طلا و خودرو

پساFATF؛ افزایش نرخ دلار، طلا و خودرو

برترین‌ها: در شرایطی که کشور از یک سو سرگرم کرونا و از سوی دیگر تحت تاثیر انتخابات مجلس بود، کارگروه ویژه اقدام مالی از قرار گرفتن ایران در لیست سیاه خبر داد. پیامدهای تصویب نشدن FATF امروز در بازار خودرو، ارز، سکه، طلا و بورس نمایان شد.

قیمت دلار یک روز پس از ورود ایران به لیست سیاه FATF 

بازار ارز در حالی بازگشایی شد که ورود ایران به لیست سیاه اف‌ای‌تی‌اف فضا را برای افزایش نرخ دلار مستعد کرده بود. درست در اولین ساعات بازگشایی بازار، بازارساز نرخ دلار در صرافی‌های بانکی را ۱۴ هزار و ۴۸۰ تومان اعلام کرد که در فاصله یک ساعت این قیمت به ۱۴ هزار و ۵۳۰ تومان رسید. 

پسا FATF ؛ افزایش نرخ دلار، طلا و خودرو

به این ترتیب دلار سد مقاومتی پیشین را شکسته و با عبور از ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان،سد مقاومتی تازه‌ای را در بازار شکل داده است. افزایش نرخ دلار در صرافی‌های بانکی، دلار در بازار آزاد را نیز تحت تاثیر قرار داده و قیمت این شاخص ارزی به ۱۴ هزار و ۸۰۰ تومان رسیده و در آستانه کانال ۱۵ هزار تومان قرار گرفته است.

هر چند بخش عمده‌ای از فعالان بازار ارز افزایش نرخ دلار را ناشی از موضوع لیست سیاه اف‌ای‌تی‌اف می‌دانند اما برخی کارشناسان فرار رسیدن ایام پایانی سال را نیز در این رشد قیمت بی‌تاثیر نمی‌دانند.

بر اساس این گزارش نرخ هر یورو نیز در صرافی‌های بانکی به ۱۵ هزار و ۵۸۰ تومان رسید . نرخ خرید یورو از مردم ۱۵ هزار و ۴۸۰ تومان خریداری می کنند.

پسا FATF ؛ افزایش نرخ دلار، طلا و خودرو

قیمت سکه به ۵ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان رسید

حتما بخوانید:  کشته‌شدن ۴ پلیس در حمله به پاسگاهی در پاریس

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز شنبه ۳ اسفند ۹۸ به ۵ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان رسید.

همچنین قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۵ میلیون و ۷۳۰ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان، ربع سکه ۱ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۹۶۰ هزار تومان است.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۶۴۴ دلار و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۵۸۸ هزار و ۶۶۶ تومان است.

تداوم افزایش قیمت برخی خودروها در بازار 

پیامدهای تصویب نشدن FATF بر قیمت خودرو هم اثر گذاشت و بازار همچنان به روند گرانی عجیب و غریب خود ادامه می‌دهد. با اینکه گزارش‌ها از رکود و نبود تقاضا در بازار خودرو خبر می‌دهند، اما همچنان شاهد افزایش قیمت خودرو‌ها هستیم.

پسا FATF ؛ افزایش نرخ دلار، طلا و خودرو

بورس به خاطر FATF منفی شد

از صبح امروز بازار بورس با شاخص ۲درصد منفی آغاز به کار کرده است.

متاسفانه فعالان بازار سرمایه در حال فروش سهام خود هستند!

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: کرونا تاثیری بر روند شاخص کل و جنبه واقعی اقتصاد نخواهد داشت لیکن درج نام ایران در لیست سیاه AFTF تاثیر گذار بیشتری خواهد داشت و البته با توجه به اینکه اقتصاد ما در برابر تحریم ها تاب آوری پیدا کرده تنها در جابجایی پول با مشکلاتی مواجه خواهیم بود که کمافی السابق شرکای ما محصولات را در بازارهای جهانی خواهند فروخت.

پسا FATF ؛ افزایش نرخ دلار، طلا و خودرو

افت ۱۱ هزارو واحدی شاخص بورس تهران

شاخص کل بورس اوراق بهادار در اولین روزکاری خود با افت بیش از ۱۱ هزار واحدی به عدد ۴۶۷ هزارو ۴۸۳ واحد رسید.

حتما بخوانید:  شنبه در تهران عادی شد؛ فاصله‌گذاری در ترافیک!

همچنین شاخص آزاد شناور با افت ۱۳ هزار و ۵۵۰ واحدی به عدد ۵۷۸ هزار و ۸۱ واحد و شاخص بازار اول با افت ۹ هزارو ۲۰۹ واحدی به عدد ۳۲۹ هزارو ۹۵۵ واحد رسید.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *