پژمانفر: کاری مهمتر از مادر شدن برای زنان نیست پژمانفر: کاری مهمتر از مادر شدن برای زنان نیست | آوتاف
خانه / اخبار داغ / پژمانفر: کاری مهمتر از مادر شدن برای زنان نیست

پژمانفر: کاری مهمتر از مادر شدن برای زنان نیست

ایرنا: رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: باید به خانواده ها تاکید شود که کاری مهمتر از مادر شدن برای زنان وجود ندارد.

حجت الاسلام نصرالله پژمانفر روز پنجشنبه در نشست قرارگاه مواسات و همدلی استان خراسان رضوی برای راه اندازی مرکز مردمی “نفس” به منظور جلوگیری از سقط جنین‌های سالم توسط والدین شرعی در روز ملی جمعیت افزود: فرهنگ اشتباه گذشته که فرزند کمتر را مساوی با زندگی بهتر تعریف می‌کرد هنوز در جامعه رواج دارد و شاهد هستیم که بسیاری از افراد مشکل مالی و مسکن ندارند ولی برای ازدواج هیچ اقدامی انجام نمی‌دهند و به همین دلیل برای تغییر نگرش به کار فرهنگی نیاز است.

پژمانفر: کاری مهمتر از مادر شدن برای زنان نیست

وی با اشاره به این که رهبر انقلاب اسلامی بر اساس شرایط کشور و موضوع کاهش جمعیت، ابلاغ سیاست‌های کلی جمعیت را مطرح کردند ادامه داد: در مقطعی موضوع کنترل جمعیت به عنوان یک سیاست کوتاه مدت نظام در نظر گرفته شد ولی خواسته یا ناخواسته این موضوع تاکنون ادامه پیدا کرد و اکنون کشور در حال مواجه شدن با یک بحران جدی است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس گفت: نتیجه این سیاست باعث شده است که هم اکنون با کاهش جمعیت در کشور مواجه هستیم و در سال‌های آینده نیز با کاهش نیروی جوان و افزایش میانگین سنتی جمعیت روبه‌رو خواهیم بود.

پژمانفر افزود: بر همین اساس و در مجلس نهم طرح “جمعیت و تعالی خانواده” با موضوع فرزندآوری مورد برسی قرار گرفت و در اولین جلسه رسمی مجلس یازدهم هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی آن‌ را اعلام وصول کرد و اکنون در شورای نگهبان برای رفع برخی اشکالات قرار دارد به زودی این طرح ابلاغ می‌شود.

حتما بخوانید:  «سیا ارمجانی»، مجسمه‌ساز معروف درگذشت

وی ادامه داد: در این موانع جوانان برای تشکیل خانواده و فرزندآوری از جمله سربازی، تحصیل، مسکن و اشتغال مورد توجه قرارگرفته است و بر همین اساس کف حقوق سربازان در بودجه امسال بیش از ۹۰ هزار میلیارد ریال افزایش پیدا کرد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس با اشاره به این که افراد متاهل نسبت با مجردان در شرایط مساوی استخدام، در اولویت قرار می‌گیرند گفت: همچنین موضوع مسکن برای دانشجویان متاهل یکی دیگر از مواردی است که در این طرح بر آن تاکید شده است.

پژمانفر افزود: از سوی دیگر بسیاری از خانواده‌ها که به دلایل مختلف نتوانسته اند فرزندی داشته باشند و بر همین اساس خدمات بیمه‌ای برای باروری و حل مشکل این خانواده‌ها در نظر گرفته شده است.

او با اشاره به این که ارزش والای مادر شدن در جامعه کمرنگ شده است اضافه کرد: باید به خانواده ها تاکید شود که کاری مهمتر از مادر شدن برای زنان وجود ندارد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *