پیش‌فروش بلیت قطار‌های نوروزی از ۱۶ بهمن‌ماه پیش‌فروش بلیت قطار‌های نوروزی از ۱۶ بهمن‌ماه | آوتاف
خانه / اخبار داغ / پیش‌فروش بلیت قطار‌های نوروزی از ۱۶ بهمن‌ماه

پیش‌فروش بلیت قطار‌های نوروزی از ۱۶ بهمن‌ماه

خبرگزاری مهر: معاون مسافری شرکت راه آهن از آغاز پیش فروش بلیت قطارهای مسافری نوروزی از ۱۶ بهمن بدون افزایش قیمت خبر داد.

میرحسن موسوی در نشست خبری تشریح پیش فروش بلیت سفرهای ریلی نوروزی گفت: پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی از ۱۶ بهمن ماه آغاز می شود، ولی کاربران می توانند از امروز، یکشنبه با مراجعه به سایت راه آهن، ساعت و روز دقیق حرکت قطارها و رتبه بندی آنها شامل قطارهای دو تا پنج ستاره را ملاحظه کنند.

پیش‌فروش بلیت قطار‌های نوروزی از 16 بهمن ماه

وی افزود: امسال برای اولین بار قطارهای مسافری رتبه بندی شده اند و درجه هر قطار بر روی بلیت درج خواهد شد. ستاره ودرجه هر قطار در قیمت بلیت تأثیر دارد اما در نوروز ۹۸ افزایش قیمت نسبت به نوروز ۹۷ نخواهیم داشت.

معاون مسافری شرکت راه آهن ادامه داد: امسال کلیه نمازخانه ها و سرویس های بهداشتی ایستگاه های راه آهن برای مسافران بهسازی شده اند، همچنین زیرگذرهای ویژه تردد مسافران از سکوها به خطوط برای سوار و پیاده شدن قطار و استفاده از سرویس های بهداشتی یا نمازخانه ها به پله برقی مجهز شده اند.

موسوی ادامه داد: امسال مسیرهایی که طی سال جاری افتتاح شده اند شامل کرمانشاه- مشهد، رشت- مشهد و ارومیه- مشهد در ایام نوروز زیر بار ترافیک مسافر خواهد رفت و مردم می توانند از کلیه شهرها بلیت کانکشنی به مقصد مشهد خریداری کنند به این صورت که امکان خرید بلیت قطار تبریز به مشهد با دو ساعت توقف در ایستگاه تهران و تغییر قطار وجود دارد.

به گفته معاون شرکت راه آهن، برای ایام عید ۶۷ واگن مسافری بازسازی و نوسازی شده به ناوگان ریلی مسافری افزوده خواهد شد. ۶ واگن ریل باس نیز به مجموع ناوگان قطار حومه ای اضافه خواهد شد. به طور کلی برای ایام پیک نوروز امسال ۵ هزار و ۱۷۰ رام قطار در کل مسیرها تردد می کنند.

حتما بخوانید:  بهانه نیاورید، وضع این کشورها هم بهتر از ماست

وی با بیان اینکه امسال افزایش قیمت بلیت نخواهیم داشت، گفت: قطارهای چهار تخته در درجه های سه، چهار و پنج ستاره، قطارهای شش تخته در درجه های دو و سه ستاره و قطارهای اتوبوسی در درجه های دو، سه و چهار ستاره تقسیم بندی شده اند. همچنین قطارهای اختصاصی پنج ستاره هم خواهیم داشت.

معاون مسافری شرکت راه آهن درباره ارائه بسته گردشگری بر روی بلیت گفت: برخی شرکت های ریلی مسافری امکان فروش بلیت به صورت بسته گردشگری شامل بلیت قطار، تغذیه مسافران، هتل و اقامت و همچنین ترانسفر مسافران را نیز دارند که شرکت راه آهن به طور تخصصی بر روی بخش قیمت بلیت آنها به طور خاص نظارت دارد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *