چرخشِ نوشین معراجی: خودم مقید به عقد ازدواجم چرخشِ نوشین معراجی: خودم مقید به عقد ازدواجم | آوتاف
خانه / اخبار داغ / چرخشِ نوشین معراجی: خودم مقید به عقد ازدواجم

چرخشِ نوشین معراجی: خودم مقید به عقد ازدواجم

صبا: نویسنده فیلم سینمایی «نمور» بار دیگر درباره برداشتی که از صحبت های وی درباره ازدواج شده است، توضیح داد.

نوشین معراجی فیلمنامه نویس فیلم سینمایی «نمور» که در بخش سودای سیمرغ چهلمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت در نشست خبری این فیلم که روز پنجشنبه ۲۱ بهمن ماه در برج میلاد به عنوان خانه جشنواره برگزار شد، عنوان کرد: «وقتی دو نفر همدیگر را دوست دارند، عشقی که بین‌شان وجود داشته، آنقدر حرمت دارد که بچه‌ای که از آن‌ها به دنیا می‌آید به‌نظر من حلال‌زاده است به ویژه وقتی دو نفر همدیگر را دوست دارند، اصلا کسی که بچه ای را به دنیا می آورد به هر حال یک مادر است و ارزشمند است.»

نوشین معراجی: من خود مقید به عقد ازدواجم

ویدیوی این بخش از سخنان این نویسنده در فضای مجازی باعث واکنش شدید مخاطبان شد و در پی این موضوع داود بیدل کارگردان این اثر با ارایه یادداشتی به واکنش در برابر این موضوع پرداخت. نوشین معراجی نویسنده این اثر نیز در روز چهارشنبه ۲۷ بهمن ماه ۱۴۰۰ با ارایه بیانیه ای به توضیح منظور خود درباره این موضوع پرداخت. همچنین دبیرخانه جشنواره فیلم فجر و حتی وزیر ارشاد جداگانه درباره این مسایل توضیح دادند ولی باز هم انتقادهای شدیدی از سوی منتقدان به ویژه ائمه جمعه که دیروز جمعه متحدا در برخی از شهرها به وزارت ارشاد انتقاد کردند، ادامه دار شد.

با توجه به حواشی پیش آمده اخیر بار دیگر با نوشین معراجی صحبت کردیم و او در گفتگو با خبرنگار سینمایی صبا بیان کرد: همانطور که در بیانیه خود هم اشاره کردم واقعا به مسائل شرع کاملا آگاه هستم و می دانم که حتما باید عقد یا خطبه ای بین زن و مرد خوانده شود و در فیلم «نمور» که فیلمنامه اش را من نوشته ام خطبه عقد و محرمیت بین زوجین صورت گرفته و پس از این مرد، همسرش را ترک می کند و می رود.

حتما بخوانید:  و بالاخره خروج خودرو‌ها از استان تهران ممنوع شد!

معراجی درباره سخنان خود در نشست خبری اظهار کرد: در نشست خبری فیلم سینمایی «نمور» اینقدر شیطنت اتفاق افتاد و سوال‌پیچ و گیج شدم که شاید منظورم به خوبی بیان نشده است.

این نویسنده بیان کرد: منظورمن عشق در کنار ازدواج بود به ویژه که این روزها مساله ازدواج در جامعه خیلی کم شده و البته مساله عشق در ازدواج هم خیلی کمرنگ شده است و من می خواستم این موضوع را تاکید کنم که عشق در ازدواج باید وجود داشته باشد و متاسفانه اشتباه کلامی بر اثر تاثیر جو خبری شکل گرفت.

او مطرح کرد: در نشست خبری فیلم سینمایی «نمور» خبرنگار مدام با لحن بد سوال های متعدد می پرسید که این موضوع باعث شد تا به صورت سهوی این کلمه جا به جا گفته شود و من واقعا اگر کسی را ناراحت کردم، عذر می خواهم.

نوشین معراجی در پایان گفت: من خودم پایبند اصول اخلاقی هستم، خودم ازدواج کرده ام و یک دختر دارم و اصلا فتوایی صادر نمی کنم و باز تاکید می کنم در فیلمنامه «نمور» عقد صورت گرفته است.

متن بیانیه قبلی وی بدین شرح بوده است: «اینجانب نوشین معراجی به عنوان یک ایرانیِ مقید به دین اسلام و با اطلاع و آگاهی از مناسبات و شرعیات مقدس شیعیان، طبیعی است که جاری شدن خطبه عقد در هنگام ازدواج زوجین را لازم و قطعی میدانم و به آن اعتقاد راسخ دارم.

همانطور که بر مبنای همین اعتقاد و آگاهی خود نیز تجربه شیرین عقد شرعی و رسمی را داشته و بنابراین، سوءبرداشت از صحبت‌های من در پاسخ به خبرنگار مذکور، خلاف واقع است و صحبت بنده اشاره به وجود عشق به‌عنوان یک مکمل در کنار عقد شرعی بوده و به هیچ وجه در رد و تکذیب چنین چیزی سخن به زبان نیاوردم.

حتما بخوانید:  شبکه سه رسماً از استقلالی‌ها عذرخواهی کرد

بنابراین ضمن تاکید بر اینکه اینجانب به اصول اخلاقی و دینی در روابط زن و مرد ایمان کامل دارم، لازم است در صورتی که شرایط پرفشار نشست‌های خبری و فضای حاکم بر جشنواره موجب شده که حق مطلب به درستی ادا نشود و موجبات رنجش برخی هم‌میهنان عزیز را فراهم آورد، مراتب عذرخواهی خود را تقدیم کنم.»‌

با احترام به مردم شریف ایران

نوشین معراجی – نویسنده فیلمنامه «نمور»

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *