چهره‌ بَزک‌کرده زنان به فعالیت روزمره لطمه می‌زند چهره‌ بَزک‌کرده زنان به فعالیت روزمره لطمه می‌زند | آوتاف
خانه / اخبار داغ / چهره‌ بَزک‌کرده زنان به فعالیت روزمره لطمه می‌زند

چهره‌ بَزک‌کرده زنان به فعالیت روزمره لطمه می‌زند

خبرگزاری رسا: حجت الاسلام بستان، استاد حوزه گفت: افرادی که اول صبح با چهره‌های بزک کرده بانوان روبه‌رو می‌شوند به فعالیت‌های روزمره‌شان لطمه می‌خورد.

چهره‌ بَزک‌کرده زنان به فعالیت روزمره لطمه می‌زند

عضو گروه اجتماعی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه:

* (با اشاره به تأثیراتی که بی‌حجابی در سطح شهر می‌گذارد): بی‌حجاب صدمات جدی را به جامعه وارد می‌کند و مفاسد زیادی به دنبال دارد ولی یکی از مهم‌ترین پیامدهای بی‌حجابی که به صورت مستقیم تأثیر می‌گذارد، سلب آرامش است.

* (در توضیح اینکه بی‌حجاب آرامش را از سایرین سلب می‌کند): منظور از سلب آرامش، گرفتن آرامش ذهنی افراد است؛ تأکیدی که اسلام بر مسأله حجاب دارد به این دلیل است که ذهن مردم جامعه و به خصوص مردان در آرامش باشد و این درگیری‌ها پیش نیاید.

* افرادی که اول صبح با چهره‌های بزک کرده بانوان روبه‌رو می‌شوند به فعالیت‌های روزمره‌شان لطمه می‌خورد، نظم اجتماعی مختل می‌شود و…؛ این یک سطح از کار است که به صورت مستقیم با ذهن درگیری دارد.

* (با اشاره به دیگر مفاسدی که بی‌حجابی می‌تواند ایجاد کند): آثار بعدی که مترتب می‌شود در حد ذهنی باقی نمی‌ماند؛ برخی از افراد کنترل‌های درونی دارند ولی غالب افراد نمی‌توانند مقاومت کنند و وارد جنبه‌های رفتاری و انحرافات عملی می‌شوند.

* البته آسیب‌ها در سطح آسیب‌های جنسی باقی نخواهد ماند و به سایر حواس لطمه می‌زند؛ به خاطر اهمیتی که مسأله جنسی انسان دارد، اگر این حس به صورت اسلامی بطرف نشود می‌تواند مقدمه‌ای برای هرگونه خلاف بشود.

* بی‌حجابی یک درد است؛ جامعه مثل مریضی است که اکون درحال درد کشیدن است و باید علاوه تسکین سریع درد فعلی، به فکر چاره‌ای بلند مدت هم باشیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  آمریکا پروازهای خود از مسیر تنگه هرمز را تعلیق کرد

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *