کارگردانان فیلم توقیفی بیانیه دادند کارگردانان فیلم توقیفی بیانیه دادند | آوتاف
خانه / اخبار داغ / کارگردانان فیلم توقیفی بیانیه دادند

کارگردانان فیلم توقیفی بیانیه دادند

پارسینما: در پی قاچاق فیلم سینمایی «قصیده گاو سفید» ساخته مریم مقدم و بهتاش صناعی‌ها و پخش غیرقانونی آن و عدم صدور پروانه نمایش برای این فیلم سینمایی؛ مریم مقدم و بهتاش صناعی‌ها یادداشتی نوشته‌اند که به شرح زیر است.

کارگردانان فیلم توقیفی بیانیه دادند

«مخاطبین شریف سینمای ایران

سلام

نوشتن از جفایی که بر فیلم «قصیده گاو سفید» روا شد کار ساده‌ای نیست. نوشتن از بغضی فرو خورده که دو سال است گلویمان را می‌فشارد. از بایکوت و توقیف فیلم و ندادن پروانه نمایش برای خروج برنامه‌ریزی شده‌اش از رقابت اسکار تا قاچاق که تیر خلاصی است بر پیکر بی‌جان فیلمی که نه سال عمرمان را صرفش کردیم.

آری «قصیده گاو سفید» قاچاق شد! خبری تلخ برای فیلمی که در عرصه بین‌المللی افتخار آفرید ولی در خانه خودش سر بریده شد. در کنار آن دو سال توقیفی که هر روزش با بیم و امید گذشت، در طول یک هفته‌ی جهنمی اخیر هم تمام تلاشمان را کردیم که برای فیلم مجوز بگیریم و اکرانش کنیم ولی نشد. یعنی ندادند.

ترجیحشان این بود که ما را به تماشای جان دادن این فرزند نه ساله بنشانند. جماعتی بی‌‌هنر را چه به عاطفه!

ممنونیم از همه شما که در طول این یک هفته با ما همدردی کردید و برای تماشای فیلم از ما اجازه گرفتید و یا حتی درخواست شماره حساب کردید که به ما هزینه بپردازید.

عزیزانِ جان

حضور ما در سینما نه برای کاسبی و انباشت سرمایه که برای یک عشق و شاید چند کلمه حرف حساب است. ما سالهاست که بی‌پشتوانه و بی‌سرمایه و با خون دل فیلم می‌سازیم.ما چون جماعتی ریاکار با پول‌های دولتی ادای مستقل بودن در نمی‌آوریم. ما بواقع بی‌پشتوانه‌ایم و این از آثارمان هویدا است. سرمایه ما شمایید و چه سرمایه‌ای بالاتر از این.

حتما بخوانید:  لاله‌زار؛ هیولای مهران مدیری رکورد می‌شکند

باری، زین‌ پس تماشای فیلم «قصیده گاو سفید» در ایران و به هر طریق ممکن برای همه بلامانع است. ببینید و اگر پسندیدید تماشایش را به دیگران توصیه کنید. بیایید با کمک هم نگذاریم سیاهی سانسور بر سپیدی روحمان سایه افکند.

بدرود

مریم مقدم و بهتاش صناعی‌ها

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *