کاهش ساعات درسی برخی از پایه‌های تحصیلی کاهش ساعات درسی برخی از پایه‌های تحصیلی | آوتاف
خانه / اخبار داغ / کاهش ساعات درسی برخی از پایه‌های تحصیلی

کاهش ساعات درسی برخی از پایه‌های تحصیلی

خبرگزاری تسنیم: از مهر امسال ساعات درسی برخی پایه‌های تحصیلی کاهش می‌یابد.

ساعت درسی برخی پایه‌های تحصیلی از مهر امسال کاهش می‌یابد. طبق اعلام سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش برای پایه‌های چهارم، پنجم و ششم دوره ابتدایی و دوره متوسطه اول دو ساعت کاهش برنامه درسی اعمال خواهد شد و بر این اساس مدارس اختیار دارند تا با بررسی‌های لازم و مشورت با خانواده‌ها اقدام به طراحی برنامه‌هایی کنند که در حوزه مهارت مورد نیاز دانش‌آموزان است.

آن‌گونه که وزیر آموزش و پرورش گفته است، ساعت کاهش‌یافته به فعالیت‌های فوق‌برنامه و آشنایی دانش‌آموزان با مهارت‌های مورد نیاز در هر منطقه از کشور اختصاص می‌یابد که رصد و شناسایی آنها به‌عهده مدیران و معلمان مدارس است.

کاهش ساعت آموزش در پایه دوازدهم نیز یکی دیگر از موضوعاتی است که از سوی مسئولان آموزش و پرورش اعلام شده است.

علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در این باره می‌گوید: ۳۵ ساعت آموزش در پایه دوازدهم فرصتی را برای دانش‌آموزان باقی نمی‌گذارد.

تا بخواهند برای کنکور آماده شوند و امتحانات نهایی و کنکور که به‌صورت همزمان برای دانش‌آموزان پایه دوازدهم مطرح است، می‌تواند استرسی را برای آنها ایجاد کند، بنابراین با سازمان سنجش صحبت کرده‌ایم تا فاصله میان امتحانات نهایی دانش‌آموزان و کنکور افزایش یابد و زمان برگزاری کنکور به اواخر یا نیمه تیرماه موکول شود تا بچه‌ها حداقل فرصتی یک‌ماهه برای آمده شدن در این آزمون را داشته باشند.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: بخشی از دروس پایه دوازدهم به‌صورت غیرحضوری ارائه خواهد شد و این مربوط به درس‌هایی است که امتحانات آنها نهایی نیست تا دانش‌آموزان فرصتی داشته باشند برای کنکور آماده شوند. البته همه مدارس کشور باید براساس ۳۵ ساعت آموزش در هفته برنامه‌های خود را ارائه دهند و انتخاب ساعات غیرحضوری به‌عهده دانش‌آموزان است.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  حسین جنتی، به شش ماه حبس محکوم شد

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *