کرونا در برخی روزنامه‌ها انگلیسی شد کرونا در برخی روزنامه‌ها انگلیسی شد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / کرونا در برخی روزنامه‌ها انگلیسی شد

کرونا در برخی روزنامه‌ها انگلیسی شد

برترین‌ها: شیوع ویروس کرونای جدید در انگلستان باعث شده نگرانی‌هایی در جهان ایجاد شود. مقامات بهداشتی دنیا می‌گویند میزان مسری بودن و سرعت شیوع کروناویروس انگلیسی بالاتر از نوع چینی آن است. در همین حال همزمان با هشدار جهانی درباره شیوع ویروس کرونای جدید در انگلیس برخی روزنامه های اصولگرا که از زمان شیوع ویروس کرونا در ووهان چین از هر گونه اظهارنظر صریح درباره خطر آن خودداری می کردند در صفحه نخست شماره امروز خود نسبت به خطر کرونای انگلیسی هشدار دادند!

روزنامه کیهان: 

سسس

* در زمان آغاز همه گیری کرونا در نقاط مختلف جهان و زمانی که مثل بسیاری از کشورها‌، چند تن از مسئولان ایرانی به کرونا مبتلا شده بودند، بی‌بی سی فارسی تصاویر و اخبار ناامیدکننده‌ای را منتشر کرده و آن را نشانه ضعف سیستم مدیریتی ایران دانسته بود. این رسانه انگلیسی همزمان با فضا ‌سازی کاذب مذکور، در صدد تخریب چهره دین و دین داری نیز بر آمده و تصاویری با نمادهای مذهبی در کنار اخبار منفی کرونا در ایران منتشر می‌کرده است.

* بی‌بی سی با این ترفند رسانه‌ای، می‌خواست به صورت غیرمستقیم‌،حس منفی نسبت به نمادها و ارزش‌های مذهبی را به مردم القا کند. حالا بعد از گذشت نزدیک به یک سال از شیوع جهانی ویروس کرونا، وضعیت انگلیس بر اساس گزارش‌های رسمی خود این کشور، بسیار بحرانی است و مسئولان انگلیسی از شیوع نوع جدیدی از کرونا در این کشور خبر می‌دهند که در رسانه‌ها، به «کرونای انگلیسی» معروف شده است.

روزنامه جام جم: 

سسس

* شیوع ویروس کرونای جدید در انگلستان باعث شده نگرانی‌هایی از تکرار این اتفاق در کشور خودمان هم ایجاد شود.دنیا یک‌بار دیگر به‌خاطر کرونا دارد به‌هم می‌ریزد اما این‌بار نه به‌خاطر چین و ووهان و آن سوپ مشکوک خفاش‌اش بلکه به‌خاطر آنچه که در مناطق جنوبی انگلیس به شکلی مرموز در حال گسترش است. تقریبا هیچ محفل علمی، حتی سازمان جهانی بهداشت نمی‌دانند که دقیقا چه اتفاقی در جزیره رخ داده و چه بر سر ویروس کرونا آمده اما تقریبا همه یقین دارند جهشی در این ویروس روی داده که آن را از ویروسی که در ماه‌های اخیر بود و می‌شناختیم، خطرناک‌تر کرده است.

حتما بخوانید:  پنالتی هدررفته و یک امتیاز کمتر و سیل طعنه‌ها

روزنامه فرهیختگان:

سسس

* این کرونای لعنتی انگار قصد دست برداشتن از زندگی‌مان را ندارد. اخبار مربوط به تعداد موارد ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از آن کم بود، حالا هر روز باید نگران از تغییرات ژنتیکی و این‌طور چیزها باشیم. یک روز خبر از آفریقا می‌رسد که ویروس تغییرات جدید داشته است، فردایش از انگلستان خبر می‌رسد که با نوع جدیدی از ویروس کرونا مواجه شدیم، آن روز دیگر خبر از فلان کشور اروپایی می‌آید که فلان حیوان و جاندار تغییراتی را در کرونا به وجود آورده است، دوباره از استرالیا، هلند و دانمارک اخباری به گوش می‌رسد که کرونا چنین شده است و چنان!

* مخصوصا در این روزهایی که کشورها یکی درمیان پروسه تهیه و تزریق واکسن را پیش می‌برند و اندک امیدواری‌هایی نسبت به پایان این همه‌گیری در بین مردم ایجاد شده است، تغییرات ویروس کرونا در دنیا و ترس از عدم اثربخشی واکسن‌های تولیدشده برای پیشگیری از این ویروس و دیگری واکسن ایرانی کرونا و وضعیت تامین واکسن‌های خارجی برای مصرف ایرانی‌ها نگرانی‌ها و سوالاتی را به وجود آورده است.

روزنامه صبح نو:

سسس

* از تهران تا لندن در مسیر هوایی، ۴۴۳۶کیلومتر معادل ۵/۸ساعت راه است، ولی اتفاقاتی که با سرعت در انگلیس در جریان است این فاصله‌ها را بی‌معنی کرده، چنانچه حالا خیلی‌ها در ایران، جایی که هنوز با مرگ‌های روزانه سه رقمی دست و پنجه نرم می‌شود و دیروز باز هم ۶۰۰۰ نفر کرونا مثبت شدند، نگرانند که نکند ویروس جهش‌یافته انگلیسی به طریقی وارد کشور شود و ماجراهای کرونا در ایران را از آنی که هست پیچیده‌تر کند.

حتما بخوانید:  فرزند «پله» با این ویدئو به شایعات پایان داد

روزنامه وطن امروز:

سسس

* کرونا در اروپا اگر چه موضوع جدیدی نیست اما کشف گونه جهش‌یافته‌ای از این ویروس در انگلیس آن هم درست زمانی که با کشف واکسن این بیماری امید به بهبود آن افزایش یافته بود، سبب نگرانی دنیا شد. برخلاف شیوع ویروس اولیه کرونا که رسانه‌های انگلیسی به نوعی پیشتاز فضای اطلاع‌رسانی در این باره بودند، این رسانه‌ها درباره ویروس انگلیسی کرونا ورود چندانی نداشته‌اند و به عنوان مثال بی‌بی‌سی فارسی که پروازهای ماهان را عامل انتشار ویروس کرونا در اروپا عنوان می‌کرد، تلاش می‌کند به کوچک‌نمایی نسخه انگلیسی کرونا بپردازد.

* به دلیل پنهانکاری انگلیسی‌ها درباره ورژن جدید کرونا، هنوز جزئیات دقیقی از ماهیت ویروس انگلیسی یا ابعاد و خطرات آن منتشر نشده است. با این حال، آنچه فعلا می‌دانیم اینکه درصد احتمال انتقال ویروس انگلیسی از فردی به فرد دیگر به‌مراتب بیشتر از ویروس کرونایی است که در یک سال گذشته دنیا درگیر آن بوده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *