کنایه به رائفی‌پور: کلیپس مهمتر است یا دزدی‌ها؟ کنایه به رائفی‌پور: کلیپس مهمتر است یا دزدی‌ها؟ | آوتاف
خانه / اخبار داغ / کنایه به رائفی‌پور: کلیپس مهمتر است یا دزدی‌ها؟

کنایه به رائفی‌پور: کلیپس مهمتر است یا دزدی‌ها؟

خبرگزاری برنا: نماینده مردم تهران در مجلس گفت: چطور اقایان کلیپس را می‌بینند، اما دزدی‌های کلان در سیستم ها، قتل ها، دروغ‌های بزرگ را نمی‌بینند؟

«سهیلا جلودارزاده»، در رابطه با صحبت‌های یک مجری تلویزیون که گفته بود «کلیپس موی خانم‌ها یکی‌ از نشانه‌های آخرالزمان است» گفت: این تفکر در کشور ما بوجود آمده است و سابقه تاریخی زیادی هم ندارد. مردانِ با غیرت در ایران قدیم به جهت تهدیدات و تهاجمات و اینکه زنان در معرض خطر بودند، سختگیری‌هایی در محافظت از زنان اعمال می‌کردند که به عنوان ارزش مثبت تلقی می‌شد اما این ارزش به مرور از چرایی خود خارج و به یک بینش منفی برای زنان، تبدیل شد.

در صورتی که این بینش مثبت در ابتدا جنبه حمایتی داشت و محافظت از ناموس بخشی از حفظ ارزش‌های خانم‌ها تلقی می‌شد اما متاسفانه با خروج از فلسفه خود به تعصب تبدیل شد. حال اینها زنان را مخاطب قرار می‌دادند و محدودیت‌های بسیاری برای خانم‌ها ایجاد کردند.

او ادامه داد: نگاه‌های امثال رائفی‌پور مانند ویروس کرونا رشد می‌کند. آدم‌هایی که از یک پنجره خاص به زنان نگاه می‌کنند و سختگیری و فشارهای آنها باعث دین گریزی در زنان می‌شود.

جلودارزاده ادامه داد: نباید فقط خانم‌ها مقصر واقع شوند، گناه گناه است. نباید فقط خانم‌ها را گناهکار دانست، فساد زن و مرد فرقی نمی‌کند. چطور آقایان کلیپس را می‌بینند اما دزدی‌های کلان در سیستم‌ها، قتل‌ها، دروغ های بزرگ را نمی‌بینند؟

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: اگر همه بجای خشونت، مهربانی کنند اثر دین بیشتر می‌شد. به عنوان فعال سیاسی، اجتماعی و معلم این موضوع را تجربه کردم. نباید نیمی از مردم را به القاب زشت خواند و متهم کرد.

حتما بخوانید:  تعریف و تمجید خاص نصیریان از ترانه علیدوستی

صداوسیما هم زمانی که این دیدگاه‌ها را پخش می‌کند هم فایده دارد هم ضرر، فایده‌اش، این است که این دیدگاه‌ها مطرح و نقد می‌شوند و بی سر و صدا رشد نمی‌کنند که جامعه را با سرطان فکری روبه رو کنند ولیکن ضرر این است که وقتی با جنبه تائید به آن نگاه شود، تبدیل به یک فرهنگ می‌شود و بین اقشار جامعه فاصله می‌اندازد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *