کیارستمی: پرونده پزشکیِ پدر به بن‌بست خورد کیارستمی: پرونده پزشکیِ پدر به بن‌بست خورد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / کیارستمی: پرونده پزشکیِ پدر به بن‌بست خورد

کیارستمی: پرونده پزشکیِ پدر به بن‌بست خورد

روزنامه همشهری در گفتگو با بهمن کیارستمی، فرزندد عباس کیارستمی، آخرین وضعیت پرونده فوت این کارگردان معروف و به نام سینمای ایران را بررسی کرده است.

بهمن کیارستمی: پرونده پزشکیِ پدر به بن‌بست خورد

بهمن کیارستمی:

* ما به دنبال صدور حکم برای پزشک خاطی نبودیم. حکم‌های نظام پزشکی و پزشکی قانونی سال گذشته صادر شدند. گزارشی که مشروح همه خطا‌ها در آن وجود داشته باشد هرگز به دست ما نرسید، هدفی که ما در حقیقت به دنبال آن بودیم و حق داشتیم که بدانیم.

* وزیر وقت بهداشت، دکتر هاشمی در آن سال پیگیر پرونده پدرم بود. پیگیری‌هایی که بهمن ماه در آخرین اظهاراتش آن‌ها را بی نتیجه خواند. یک سال از فوت پدر گذشت. دکتر هاشمی گفتند که به کمک رئیس جمهور و رئیس وقت قوه قضائیه برای دستیابی ما به گزارش مذکور اقدام می‌کنند. در نهایت، اما پیگیری‌ها با آقای هاشمی بی حاصل بود و به نتیجه خاصی نرسیدیم. موانع خاصی بر سر راه ما وجود داشت و دارد.

* البته ما بیکار ننشسته ایم. در آخرین اقدام از آقای سعید نمکی، وزیر بهداشت به عنوان، ولی دم در قالب نامه‌ای درخواست کردم که گزارش را در اختیار ما بگذارد. البته این درخواست به این معنی نیست که ما به دنبال این هستیم که کار تازه‌ای انجام شود، فقط گزارش مشروحی که وزارت بهداشت موجود است را در اختیار ما هم بگذارند.

* پزشک خاطی هم توسط پزشکی قانونی موظف به پرداخت ۵ درصد دیه شد. همچنین ایشان از انجام عمل جراحی به مدت سه ماه در محل ارتکاب جرم (بیمارستان جم) محروم شد که ما نمی‌دانیم آیا واقعا ایشان سه ماه دوره محرومیت خود را گذرانده یا خیر!

حتما بخوانید:  کنایه شقایق دهقان به اظهارات بهاره رهنما

* بنده به عنوان، ولی دم از هر راهی برای دستیابی به حقیقت ماجرا اقدام می‌کنم، به بن بست می‌رسم! پرونده‌ای در بایگانی وجود دارد که گزارش‌های مختلفی از پزشک‌های متخصص ضمیمه آن شده و نتیجه ماه‌ها بررسی و تلاش عده‌ای است که به دنبال حقیقت مرگ عباس کیارستمی بوده اند. نتیجه نهایی آن پرونده را در اختیار ما بگذارند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *