کی‌روش: منتقد‌ها مجانی برایم کار می‌کنند! کی‌روش: منتقد‌ها مجانی برایم کار می‌کنند! | آوتاف
خانه / اخبار داغ / کی‌روش: منتقد‌ها مجانی برایم کار می‌کنند!

کی‌روش: منتقد‌ها مجانی برایم کار می‌کنند!

ایسنا: کارلوس کی‌روش در نشست خبری پیش از دیدار با عراق اظهار کرد: خدا را شکر آماده‌سازی خوبی داشتیم. مهم‌ترین مطلب، استراحت بعد از دو بازی بود که پشت سر گذاشتیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درباره حساسیت بازی با عراق هم گفت: اگر یک بازی در جهان باشد که هر دو تیم در آرامش کامل از آن لذت ببرند، بازی فرداست چون هر دو تیم کارشان را انجام داده‌اند و حضورشان در مرحله بعدی قطعی است. قبل از جام باید با سه تیم یمن، ویتنام و عراق بازی می‌کردیم ولی الان فقط باید با عراق بازی کنیم. تفاوتش در همین است. امیدوارم فوتبال زیبایی نشان می‌دهیم. دلیلی نمی‌بینم که حساسیتی وجود داشته باشد و در نهایت آرامش بازی می‌کنیم.

او در پاسخ به سوال خبرنگار عرب زبان که خود را خبرنگار فیفا معرفی کرد، مبنی بر این که هنوز یکی از مربیان باشگاه‌های بزرگ ایران مشغول انتقاد از شماست و همچنان انتقاد می‌کند، گفت: من تمام کسانی که از من انتقاد می‌کنند را دوست دارم و عاشقشان هستم چون باعث شهرت و محبوبیت بیشتر من می‌شود. آنها به طور رایگان برای من کار می‌کنند و من عاشق این انتقادها هستم.

کی‌روش در پاسخ به سوال دیگری از این خبرنگار مبنی بر این که پیش از جام ملت‌ها چهار مدعی اصلی برای حضور در دور نیمه نهایی را استرالیا، ژاپن، کره‌جنوبی و عراق دانسته بود گفت: شما اگر خبرنگار فیفا باشید، باید با دقت بیشتری صحبت‌های من را رصد کنید چون من هیچ موقع چنین حرفی نزده‌ام.

سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران افزود: اگر از بعد تئوری نگاه کنید، از نظر تاریخچه، سرمایه گذاری، تجربه و نتایج، سه نامزد برای حضور در مرحله نیمه‌نهایی، ژاپن، کره‌جنوبی و استرالیا هستند چون قهرمان جام ملت‌های قبلی در میان این تیم‌هاست و کشورهای دیگری تلاش می‌کنند که یک جایگاه در بین این چهار تیم داشته باشند که عربستان، قطر، ازبکستان، ایران و … هستند که البته در پایان، تلاش تیم‌ها مشخص می‌کند کدام تیم به مرحله نیمه‌نهایی صعود می‌کند.

حتما بخوانید:  چه کسی خبر ۱۵۰۰ کشته را به رویترز داد؟

کی‌روش درباره تجربه بازی با عراق در جام ملت‌ها که به حذف از این مسابقات منتج شد و انتقال این تجربه به بازیکنان جوان‌تر اظهار کرد: البته نمی‌توانم شفاف بگویم چون رسانه‌های عراقی هم هستند اما اولیت من این است که هر چیزی که بهترین است، برای بازیکنانم فراهم کنم و مطالب مفید را برآورده کنم.

این یک امر طبیعی است که تمام رسانه‌های عراقی، خواستار موفقیت تیم‌شان هستند اما این در ایران برعکس است. یکسری رسانه‌ها در ایران هستند که برای پیروزی تیم ملی ایران متعهد نیستند. ما همیشه باید برای مردم کار کنیم و به بازیکنانم گوشزد می‌کنم که با صداقت و وفاداری برای تیم ملی بازی کنند. فرقی نمی‌کند مقابل عراق، پرتغال یا آرژانتین بازی کنیم.

کی‌روش در واکنش به این که شکست مقابل عراق در سال ۲۰۱۵ را به “ماندن استخوان در گلو” تشبیه کرده بود، خاطرنشان کرد: البته این درست نیست که بازی فردا را با بازی چهار سال قبل مقایسه کنیم. بازی چهار سال قبل بین ایران و عراق نبود بلکه بازی بنجامین ویلیامز بود که شخص تعیین کننده در بازی بود.

فردا داوران خوبی داریم. مطمئنا تمام تلاشمان را می‌کنیم که برای خوشحالی هواداران، خانواده‌ها و دوستانمان بهترین بازی را نشان دهیم. در آسیا تمام تیم‌ها برای رسیدن به رویای خود کار می‌کنند. عراق از دروازه‌بان تا خط حمله بازیکنان خوبی دارد. فردا یک برنده خواهد بود که آن هواداران ایران و عراق هستند که با خوشحالی ورزشگاه را ترک می‌کنند و از دیدن بازی لذت می‌برند.

او در پاسخ به این سوال که مسیر رسیدن به فینال را با توجه به ساختن تیمی منسجم و قدرتمند، چگونه می‌بیند؟ تاکید کرد: مسیر طولانی است. به بازیکنانم می‌گویم اگر به این مسیر طولانی فکر کنند کار، دوچندان سخت می‌شود. تمام تمرکز ما روی این است که مسیر را به خوبی طی کنیم.

حتما بخوانید:  مادر کرمانی دو کودک خود را به کام مرگ کشاند

اگر لازم است به چپ برویم یا سریع‌تر عمل کنیم باید از این موضوع تبعیت کنیم. تمام تمرکز ما روی بازی بعدی است. یکسری بازیکن داریم که احتیاج به بازی دارند و یکسری بازیکن که باید آماده‌تر شوند. مطمئنا باید با نگاه به مسیر جلو و نه نگاه به مقصد نهایی، کار را پیش ببریم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *