گردش مالیِ عجیب قاچاقچیان انسان در ایران گردش مالیِ عجیب قاچاقچیان انسان در ایران | آوتاف
خانه / اخبار داغ / گردش مالیِ عجیب قاچاقچیان انسان در ایران

گردش مالیِ عجیب قاچاقچیان انسان در ایران

برترین‌ها: تب مهاجرت داغ است و ظاهرا زندگی در خیلی از جاهای دنیا به زندگی در ایران ارجحیت دارد، روزنامه جام‌جم، امروز در گزارشی به پدیده «آدم پران‌ها» پرداخته، آدم‌هایی که انسان قاچاق می‌کند و برای تمامی آن‌هایی که نمی‌توانند به شکل قانونی از کشور خارج شوند پیشنهادهایی دارند.

آن طور که در گزارش جام‌جم آمده برای رفتن به کشورهای اروپایی دو راه وجود دارد؛ به قاچاقچی اعتماد می‌کنید و او شما را از مرز ترکیه رد می‌کند. پرواز از ترکیه به آلمان یا هر کشور اروپایی دیگر عضو اتحادیه اروپا ده هزار یورو هزینه دارد، راه ارزان‌تر این که قاچاق برها مشتری‌هاشان را از ترکیه به آتن یونان و از آن‌جا به کشورهای دیگر می برند هزینه این راه کمتر و حدود ۷۰۰ یورو است. البته برای کشورهایی نظیر انگلیس ۱۳هزار یورو، برای کانادا ۱۹ هزار یورو باید هزینه کنید. برای سفر از راه کوهپایه به ترکیه هم حدود ۴٫۵ میلیون تومان هزینه دارید.

آدم‌پران‌ها جعل پاسپورت را انجام می‌دهند و اگر به هر دلیلی در مورد پاسپورت مساله داشته باشید آن‌ها تضمینی کار را در می‌آورند. آن‌ها پول را هم بعد از رسیدن به مقصد می‌گیرند، پول در یک صرافی تُرک میخوابد و رمزدار می‌شود، رمز برای مشتری می‌ماند، با رسیدن به یونان مبلغی از آن برای آدم پران ها آزاد می‌شود و با رسیدن به مقصد هم تتمه آن برای آدم پران آزاد می‌شود، وجدان کاری در حد بوندس لیگا!

البته تجربه آن‌هایی که با آدم پران‌ها کار کرده‌اند این را نشان می‌دهد که بعد از مدتی گوشی‌ها خاموش می‌شود و وعده ها وفا نمی‌شود و آدم پران مورد نظر می‌پیچد به بازی!

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  مددی: سوء تفاهم من و مجیدی حل شد

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *