گرما در تهران بیداد می‌کند گرما در تهران بیداد می‌کند | آوتاف
خانه / اخبار داغ / گرما در تهران بیداد می‌کند

گرما در تهران بیداد می‌کند

خبرگزاری ایسنا: مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به بارش خفیف باران در استان‌های گیلان و مازندران طی امروز و فردا،‌ از وزش باد شدید در شرق کشور خبر داد.

احد وظیفه اظهار کرد: بنا بر تحلیل آخرین اطلاعات هواشناسی طی امروز و فردا (۲۵ و ۲۶ تیرماه) در مناطق شمالی استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل در برخی ساعات بعدازظهر احتمال وقوع رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد وجود دارد.

دمای هوای تهران همچنان ۴۰ درجه است

وی با اشاره به اینکه در استان‌های گیلان و مازندران بارش حفیف باران پیش بینی می‌شود، گفت: طی امروز تا روز چهارشنبه (۲۵ تا ۲۷ تیرماه) در جنوب سیستان و بلوچستان به ارتفاعات شرق هرمزگان در ساعات بعدازظهر رشد ابرهای هم رفتی و گاهی رعدو برق و وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: طی همین مدت در برخی مناطق در شرق کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه در مورد شرایط جوی پایتخت طی دو روز آینده، اظهار کرد: آسمان تهران فردا (سه‌شنبه ۲۶ تیرماه) صاف تا قسمتی ابری،‌ در بعدازظهر همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز ۴۰ و ۲۷ درجه سانتیگراد خواهد بود. افزون بر این آسمان تهران در روز چهارشنبه (۲۷ تیرماه) صاف،‌ همراه با وزش باد موقت با بیشترین و کمترین دمای ۴۰ و ۲۸ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

وزش باد نسبتا شدید در تهران

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به وزش باد نسبتا شدید در تهران طی امروز (۲۵ تیرماه) از افزایش موقتی غلظت ذرات معلق خبر داد.

حتما بخوانید:  تولد بامزه‌ترین توله شیر سفید در باغ‌وحش دزفول

حسین شهبازی با اشاره به اینکه پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا برای امروز (۲۵ تیر) نشان دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی است، اظهار کرد: برای برخی ساعات به‌ویژه در بعد ازظهر وزش باد نسبتا شدید به بزرگی ۵ تا ۸ متر بر ثانیه از سمت نواحی جنوب شرقی انتظار می‌رود.

وی ادامه داد: بر اساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، طی امروز (۲۵ تیر) وزش باد در برخی ساعات افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه با تداوم این شرایط جوی طی فردا (۲۶ تیر) برای برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید از سمت نواحی جنوب‌شرقی پیش‌بینی می‌شود، گفت: بر این اساس انتظار می‌رود همراه با وزش باد در برخی ساعات فردا بر غلظت ذرات معلق به‌طور نسبی افزوده شود.

به گفته شهبازی همچنین دمای هوای پایتخت تا روز آینده کاهش جزیی خواهد یافت.

وی در پایان با اشاره به اینکه کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ صبح امروز با شاخص میانگین ۷۸ در شرایط سالم قرار داشت، تصریح کرد: کیفیت هوای هم اکنون پایتخت نیز با شاخص میانگین ۹۳ همچنان در شرایط سالم است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *