آخرین مواضع انتخاباتی ترامپ و بایدن آخرین مواضع انتخاباتی ترامپ و بایدن | آوتاف
خانه / اخبار داغ / آخرین مواضع انتخاباتی ترامپ و بایدن

آخرین مواضع انتخاباتی ترامپ و بایدن

خبرگزاری ایسنا: رئیس جمهور آمریکا این موضوع که پیروزی زودهنگام در انتخابات را اعلام می‌کند، انکار کرد اما گفت که جمهوری‌خواهان به منظور جلوگیری از تقلب احتمالی در شمارش آرا بعد از روز انتخابات، چالش‌های حقوقی ترتیب خواهند داد.

به نقل از هیل، ترامپ ضمن انتقاد از تصمیمات گرفته شده توسط دیوان عالی مبنی بر اجازه دریافت آرا بعد از روز انتخابات در چندین ایالت محل نزاع، به خبرنگاران در شهر شارلوت، ایالت کارولینای شمالی گفت: به نظر من اینکه برگه‌های رأی می‌تواند بعد از انتخابات گردآوری شود، چیز بسیار بدی است. فکر می‌کنم خیلی بد است که مردم یا ایالت‌ها مجاز به جدول‌بندی کردن آرا، مدت زمانی طولانی بعد از پایان انتخابات هستند چرا که این موضوع فقط می‌تواند به یک چیز منجر شود.

آخرین مواضع انتخاباتی ترامپ و بایدن

ترامپ بدون ارائه شواهد مشخص برای ادعای خود مبنی بر آنکه تمدید مهلت برای دریافت برگه‌های رأی می‌تواند به تقلب بیانجامد، ادامه داد: فکر می‌کنم خطر زیادی در این امر وجود دارد و به گمان من تقلب و سوء‌استفاده بسیاری می‌تواند رخ دهد.

وی ضمن اشاره به ایالت پنسیلوانیا به طور خاص، گفت: ما شب انتخابات، به محض تمام شدن آن، با وکلای خود آنجا خواهیم بود.

اظهارات ترامپ به خبرنگاران، اندکی بعد از فرود در کارولینای شمالی به منظور حضور در تجمع انتخاباتی مطرح شد. وی در حال پاسخ به سؤالی درباره گزارش آکسیوس مبنی بر آنکه در صورت پیشی گرفتن از جو بایدن در شب انتخابات، قصد اعلام پیروزی زودهنگام را دارد، بود که این موضوع را با گفتن “اشتباه است”، انکار کرد.

حتما بخوانید:  شاگردان ویلموتس در رده ۲۳ جهان و اول آسیا

در حالی که شبکه‌های خبری گاهی قادر به اعلام نتیجه رقابت‌های ریاست جمهوری در روز انتخابات یا روز بعد از آن بوده‌اند، ایالت‌ها معمولاً از زمان لازم برای شمارش آرا و تصدیق نتایج خود استفاده می‌کنند. امسال، تعداد آرای پستی رو به انفجار گذاشته چرا که مقامات کارزار و انتخابات به خاطر وجود همه‌گیری کووید ۱۹، مردم را به ارسال زودهنگام برگه‌های رأی و خودداری از حضور در مراکز رأی‌گیری تشویق می‌کنند.

دیوان عالی که هفته پیش برگزار شد برای دو مورد جداگانه در پنسیلوانیا و کارولینای شمالی اعلام کرد، آرایی که تمبر آن‌ها بعد از روز انتخابات به وسیله مهر باطل نشده و به ترتیب ۳ و ۹ روز بعد از ۳ نوامبر از این دو ایالت ارسال شوند، شمارش خواهند شد. این احکام نمایان‌گر یک پیروزی برای دموکرات‌ها بود. در حکم جداگانه‌ای نیز، دیوان عالی مهلت ۳ نوامبر برای دریافت آرای پستی در ایالت ویسکانسین را حفظ کرد.

دیوان عالی همچنین امکان رسیدگی به چالش در حال انتظار جمهوری‌خواهان در مورد فرآیندهای شمارش آرا در پنسیلوانیا را باز گذاشت.

بایدن: ترامپ قرار نیست این انتخابات را بدزدد

جو بایدن، نامزد دموکرات ریاست جمهوری به گزارشی که مدعی شده بود ترامپ در صورت پیشی گرفتن از بایدن در شب انتخابات اعلام پیروزی زودهنگام خواهد کرد، پاسخ داد و گفت: ترامپ قرار نیست این انتخابات را بدزدد.

اظهارات بایدن پس از آن مطرح شد که اکسیوس روز یکشنبه گزارش داد که ترامپ به جمعی از نزدیکان خود گفته که در صورت پیشی گرفتن در آرای زودهنگام- با وجود این احتمال که چندین ایالت محل نزاع بتوانند به آرای پستی که بعد از روز انتخابات شمارش شوند متکی باشند- اعلام پیروزی زودهنگام خواهد کرد.

حتما بخوانید:  اینترنت ارزان می‌شود

ترامپ و بایدن روزهای گذشته تجمعات انتخاباتی خود را در پنسیلوانیا برگزار کردند، در حالی که ترامپ روز یکشنبه چهار تجمع در این ایالت برگزار کرد و بایدن نیز همان روز در تعدادی رویداد شرکت کرد. بایدن قرار است تمام روز دوشنبه را نیز در کارزارهای انتخاباتی پنسیلوانیا حضور داشته باشد.

شمارش زودهنگام آرا در پنسیلوانیا، به دلیل قوانین این ایالت که علیه شمارش آرای پستی قبل از روز انتخابات است، احتمالاً در طرفداری از ترامپ خواهد بود. با این حال، انتظار می‌رود این حاشیه کمتر شود.

نظرسنجی‌های بسیاری حاکی از پیشی گرفتن بایدن از ترامپ در پنسیلوانیا هستند. متوسط “ریئل کلیر پالتیکس” نشان می‌دهد که بایدن در این ایالت با ۴ امتیاز از ترامپ سبقت گرفته است.

ترامپ تقریباً با یک امتیاز برتری، برنده این ایالت در انتخابات ۲۰۱۶ بود؛ بردی که به طور گسترده از آن تحت عنوان “پیروزی غافلگیرانه” یاد شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *