بازداشت عوامل برگزاری یک جشنواره بومی محلی بازداشت عوامل برگزاری یک جشنواره بومی محلی | آوتاف
خانه / اخبار داغ / بازداشت عوامل برگزاری یک جشنواره بومی محلی

بازداشت عوامل برگزاری یک جشنواره بومی محلی

خبرگزاری تسنیم نوشت: برگزاری جشنواره بازی‌های بومی و محلی بجنورد آن هم در روز شهادت امام هادی(ع) با چاشنی رقص و موسیقی محلی٬ اعتراض جمع زیادی از متدینان مرکز استان خراسان شمالی را به همراه داشت.

صادق اسپیدکار معاون اجتماعی دادگستری خراسان شمالی از برخورد با برگزار کنندگان جشنواره بازی‌های بومی و محلی خبر داد و اظهار داشت: مسئولان ورزش و جوانان استان و برگزارکنندگان جشنواره برای ادای توضیحات به دادگستری فراخوانده شدند.

بر این اساس این جشنواره که از قبل توسط ورزش و جوانان استان و هیئت ورزش‌های بومی و محلی، برنامه‌ریزی و اطلاع‌رسانی شده بود، امروز با حضور گروه‌های محلی برگزار و در پایان با نواختن موسیقی محلی استان، گروهی به رقاصی و اجرای حرکات موزون پرداختند.

این اقدام موج گسترده‌ای از نارضایتی‌ها و اعتراضات را به همراه داشت و گروه‌های مختلف مردمی و اجتماعی خواهان برخورد قاطع حرمت‌شکنان شدند.

بسیج ورزشکاران استان نیز در بیانیه‌ای خواستار برخورد شدید با عوامل برگزاری این جشنواره شده است. شنیده‌ها حاکی است دستگاه قضائی استان با ورود به این موضوع، برخورد با برگزار کنندگان را در دستور کار دارد.

در همین رابطه رئیس کل دادگستری خراسان شمالی گفت:

با توجه به درخواست و مطالبه مردم بجنورد و حساسیت دستگاه قضا، برخورد قضایی با عوامل برگزاری این جشنواره صورت پذیرفت و ۳ نفر از افراد دخیل در این هتک حرمت بازداشت شدند.

بررسی‌ها به منظور شناسایی و بازداشت افراد دیگر نیز ادامه دارد.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  روز ملی سینما، نیم‌بها فیلم ببینید

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *