بحران پیری از حمله مغول و قحطی خطرناک‌تر است بحران پیری از حمله مغول و قحطی خطرناک‌تر است | آوتاف
خانه / اخبار داغ / بحران پیری از حمله مغول و قحطی خطرناک‌تر است

بحران پیری از حمله مغول و قحطی خطرناک‌تر است

فارس: عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: بحران پیری جمعیت این گونه نیست و در دل بحران نمی‌شود برای آن چاره‌ای اندیشید، جامعه به سقوط کشیده می‌شود، تمدن ایرانی اسلامی از بین می‌رود و کشوری که ما می‌خواستیم پرچمش را به امام زمان(عج) تحویل دهیم، نابود می‌شود.

بحران پیری از حمله مغول و قحطی خطرناک‌تر است

امیرحسین بانکی‌پور:

* دو سال گذشته می‌گفتند کرونا امکان دارد بسیاری از کارهای کشور، مردم، مناسبت‌ها و تولید را تعطیل کند که ما گمان نمی‌کردیم به این شدت باشد اما دیدیم که حرم حضرت رضا(ع) هم تعطیل شد اما بحران کرونا را می‌شد در دل بحران کنترل کرد، افزود: بحران پیری جمعیت این گونه نیست و در دل بحران نمی‌شود برای آن چاره‌ای اندیشید، جامعه به سقوط کشیده می‌شود، تمدن ایرانی اسلامی از بین می‌رود و کشوری که ما می‌خواستیم پرچمش را به امام زمان(عج) تحویل دهیم، نابود می‌شود.

* در دوران حساس و تأثیرگذاری به سر می‌بریم که اگر تا هفت، هشت سال آینده به بحران پیری جمعیت بی‌توجهی کنیم این ابر بحران در ۳۰ تا ۴۰ سال آینده باعث نابودی نه فقط جمهوری اسلامی بلکه کل ایران زمین می‌شود.

* عمق فاجعه عواقب پیری جمعیت هنوز برای مسؤولان و کارشناسان کشور به‌خوبی مشخص نشده است چه برسد برای عموم مردم که اطلاعات کمی در این زمینه دارند.

* این که در دو سه سال اخیر رهبری بیش از ۴۰ بار با الفاظی نظیر این که من تنم از عواقب این بحران به لرزه در می‌آید و یا تعابیری مثل اینکه ما خطا کردیم باید خطاهای خود را جبران کنیم ذکر می‌کنند نشان از اهمیت این موضوع در دیدگاه ایشان و دوراندیشی رهبری دارد.

حتما بخوانید:  خاله بازی‌های یک شومن در مراسم برترین‌ها

* مسؤولان نگاهی سطحی به این مسئله دارند و تصور می‌کنند که تا حالا تأکید بر کاهش جمعیت بوده و حالا برعکس شده اما مسئله بسیار خطرناک‌تر و عمیق‌تر از این حرف‌ها است.

* بحران پیری جمعیت این گونه نیست و در دل بحران نمی‌شود برای آن چاره‌ای اندیشید، جامعه به سقوط کشیده می‌شود، تمدن ایرانی اسلامی از بین می‌رود و کشوری که ما می‌خواستیم پرچمش را به امام زمان(عج) تحویل دهیم، نابود می‌شود.

* با سیاست‌های اشتباه اعمال شده در دهه ۷۰ ناگهان زاد و ولد در کشور نصف شد حال آنکه این دهه شصتی‌ها ۳۰ سال دیگر کهنسال می‌شوند و چون فرزندی برای نگهداری ندارند باید نهضت ساخت خانه سالمندان آغاز شود. ما یک فاجعه بزرگ را پیش رو داریم که اگر وضع به همین منوال ادامه یابد دیگر هیچ چیزی از کشور اعم از امنیت، اقتصاد و تولید باقی نمی‌ماند و حفظ امنیت و تولید و اقتصاد نیازمند نیروی جوان است که ما نداریم.

* ۲۰ سال دیگر دوره خشکسالی جوان‌های کنونی آغاز می‌شود که آن موقع دیگر نمی‌شود کاری کرد چون فاجعه پیری جمعیت، بحران این دولت و آن دولت نیست کل ایران زمین را به خطر می‌اندازد نه حکومت اسلامی را و به فرض که خدای نکرده حکومت جمهوری اسلامی هم از بین برود و همه لائیک باشیم باز هم چیزی از خطر این بحران برای کشور کم نمی‌شود.

* این بحران از همه بحران‌هایی که ایران در طول تاریخ به خود دیده مانند حمله مغول و قحطی جنگ جهانی که یک سوم جمعیت ایران را نابود کرد و جنگ تحمیلی خطرناک‌تر است. اگر در سیاهچاله پیری جمعیت افتادیم حداقل برای بیرون آمدن ۱۵۰ سال زمان می‌برد و دشمنان ایران و اسلام هم منتظر این فرصت هستند که با کمک این بحران چیزی از ایران باقی نگذارند.

حتما بخوانید:  برخورد تعزیرات با گران‌فروشان خودروی صفر در بازار

* اکنون در اوج برخورداری کشور از زنان بارور هستیم و هفت سال دیگر وقت داریم از این موقعیت استفاده کنیم، هفت هشت سال قبل برای ترمیم جمعیت، امید به دهه شصتی‌ها بود، اما سال گذشته میزان ولادت نوزادان زنان بارور نسبت به سال ماقبل ۱۴ درصد کمتر شده است، دهه هفتادی‌ها نصف دهه شصتی‌ها هستند؛ چه طور می‌شود کاهش جمعیت را جبران کرد؟

* حق اولاد ۲ برابر و عائله‌مندی یک و نیم برابر می‌شود، میزان حقوق نیز به ازای هر فرزند افزایش و خوابگاه‌های دانشجویان متاهل(که قبلا گسترش آن ممنوع شده بود) افزایش می‌یابد، همچنین برخی از ساختمان‌ها برای خوابگاه‌های متأهلان تغییر کاربری داده می‌شود و دانشگاه‌ها موظف هستند به دانشجویان بومی و غیربومی خوابگاه متأهلی بدهند.

* طبق این طرح زوجی که دختر زیر ۲۳ سال و پسر زیر ۲۵ سال داشته باشد ۲۰۰ میلیون تومان و ازواجی از این بیشتر سن داشته باشند ۱۴۰ میلیون تومان وام ازدواج می‌گیرند، به والدین دارای فرزند سوم و یا چهارم ۱۵۰ تا ۲۰۰ متر زمین با قیمت تمام شده تعلق می‌گیرد که بهای آن بعد از ۶ سال قسط‌بندی می‌شود و برای ساخت آن نیز ۱۵۰ میلیون تومان وام پرداخت می‌شود.

*  اعتبارات لازم برای طرح‌های گفته شده در بودجه دیده شده است و برای تأمین آن جای نگرانی وجود ندارد در این طرح مادر فرزند سوم پس از سه ماه می‌تواند یک خودروی بدون نوبت به قیمت کمتر از بازار تحویل بگیرد، برای ۳/۵ میلیون زوج نابارور کشور نیز امکاناتی نظیر قرار گرفتن تحت پوشش بیمه، تجهیز مراکز ناباروری و زایمان طبیعی رایگان برای همه مردم لحاظ شده است و استنکاف مدیران و کارمندان از اجرای این طرح شامل مجازات می‌شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *