دیوان عدالت اداری به نفع واکسن‌نزده‌ها رای داد دیوان عدالت اداری به نفع واکسن‌نزده‌ها رای داد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / دیوان عدالت اداری به نفع واکسن‌نزده‌ها رای داد

دیوان عدالت اداری به نفع واکسن‌نزده‌ها رای داد

میزان: مدیر روابط عمومی دیوان عدالت اداری گفت: مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا صرفا اقدام به تخلف انگاری کرده و متضمن حکمی که دلالت بر اختیار دستگاه اجرایی نسبت به جلوگیری از ورود کارمندان دولتی باشد نیست.

دیوان عدالت اداری به نفع واکسن‌نزده‌ها رای داد

بشیری، مدیر روابط عمومی دیوان عدالت اداری در گفت‌وگو با بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما با اشاره به انتشار خبر رای دیوان به نفع واکسن نزده ها گفت: مصوبه جلسه (۲۴ مهر ماه) ستاد ملی مدیریت کرونا به سازمان امور اداری و استخدامی تکلیف کرده که مصوبات قبلی را بازنگری کرده و با همکاری وزارت بهداشت بخشنامه جدیدی تنظیم کند به گونه‌ای که کارکنان دولت عموما نسبت به تزریق واکسن اقدام و در محل کار خود حضور داشته باشند و برای متخلفین ضمانت اجرایی لازم پیش بینی شود.

وی در ادامه اضافه کرد: ما در رای هیات عمومی گفته ایم هر چند بند سه بخشنامه مورد شکایت در اجرای این مصوبات وضع شده لکن مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا صرفا اقدام به تخلف انگاری کرده و متضمن حکمی که دلالت بر اختیار دستگاه اجرایی نسبت به جلوگیری از ورود کارمندان دولتی باشد نیست؛ بنابراین تصویب بند سه بخشنامه مورد شکایت را خارج از صلاحیت مقام واضع مقرره و مغایر با مصوبه مذکور ستاد ملی بیماری کرونا دانسته و ابطال شد. در این ارتباط هیچ دستگاهی اختیار این کار را ندارد که مستند خود را مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا ۲۴ مهرماه قرار دهد.

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *