راغفر: دولت منتظر ناآرامی‌ها‎ در دی یا بهمن باشد راغفر: دولت منتظر ناآرامی‌ها‎ در دی یا بهمن باشد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / راغفر: دولت منتظر ناآرامی‌ها‎ در دی یا بهمن باشد

راغفر: دولت منتظر ناآرامی‌ها‎ در دی یا بهمن باشد

روزنامه اینترنتی فراز با حسین راغفر اقتصاددان و استاد دانشگاه گفتگو کرده . او با اشاره به قیمت دلار معتقد است: دولت آینده در دی یا بهمن آینده باید منتظر حاد شدن مشکلات اقتصادی، اعتراضات و ناآرامی‌ها‎‌ در کف جامعه باشد.

راغفر: دولت منتظر ناآرامی‌ها‎ در دی یا بهمن باشد

راغفر:

* (با اشاره به اینکه «نامزدهای انتخابات در مناظرات خود در خصوص کاهش قیمت دلار یا برنامه‌ روشنی ارایه نداده و یا کمتر به این موضوع پرداختند»): «به نظر می‎‌رسد نامزدها برنامه اقتصادی خود را براساس قیمت فعلی دلار پایه‌گذاری کرده‌اند. اگر به مناظره سوم نگاهی داشته باشیم به این نتیجه می‌‎رسیم که نامزده‌ها به اتفاق، همگی می‌گفتند با قیمت دلار مشکلی ندارند و هر کدام که رییس دولت آینده باشند می‌توانند این مشکل را حل کنند.»

* فرض ناگفته‌ای که در لابلای صحبت‌های همه نامزدها مستتر بود و کسی متوجه آن نشد این بود که همه‌ وعده‌های انتخاباتی نامزدها، برپایه دلار حداقل ۲۵ هزار تومانی تعیین شده است. با این فرض اساسی آنها سیر نزولی اقتصاد کشور ادامه خواهد داشت.» راغفر هشدار می‌دهد: «اگر این چنین شود دولت آینده در دی یا بهمن آینده باید منتظر حاد شدن مشکلات اقتصادی، اعتراضات و ناآرامی‌ها‎‌ در کف جامعه باشد.

* همه نامزدهای انتخابات، حتی آنان که تا پیش از این به مخالفت با برجام شهره‌ بودند در یک چرخش ۱۸۰ درجه‌ای از پایبندی خود به توافق هسته‌ای سخن می‌گویند. اما به نظر نمی‌رسد چنین موضع‌گیری‌های توانسته باشد طرف مقابل را به شتاب‌بخشیدن به مذاکرات ترغیب کند. در چنین شرایطی و در حالی که پیش از این قیمت دلار با دریافت نشانه‌های مثبت از وین، در شیب نزولی قرار گرفته بود، بار دیگر منجمد شده و نشانه روشنی از کاهش آن در کوتاه مدت به چشم نمی‌رسد.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  طلبه ۳۷ساله‌، صاحب پرجمعیت‌ترین خانواده ایرانی

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *