رستم قاسمی: کاندیدای پوششی نخواهم بود رستم قاسمی: کاندیدای پوششی نخواهم بود | آوتاف
خانه / اخبار داغ / رستم قاسمی: کاندیدای پوششی نخواهم بود

رستم قاسمی: کاندیدای پوششی نخواهم بود

خبرگزاری ایرنا: معاون اقتصادی سپاه قدس و وزیر سابق نفت دولت دهم افزود: حضور آقای احمدی نژاد در انتخابات پیش رو به خود ایشان ارتباط دارد و من اگر تصمیم برای حضور داشته باشم، تفکر خود را دارم و برای پوشش فردی نخواهم آمد.

سردار «رستم قاسمی» روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران استان مرکزی در اراک افزود: اصل و بنیان برجام نرمش قهرمانانه‌ای بود که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید فرمودند.

وی بیان کرد: اینکه در برجام چه نوشته شد، درست بود یا غلط، تمام شده است و معاهده بین‌المللی برجام امضا شد اما ایران همه تعهدات خود را به صورت مو به مو انجام داد.

وزیر نفت دولت دهم ادامه داد: قبل از مذاکره بیان می‌شد که ایران به دنبال تنش زایی است و به همین دلیل اجازه مذاکرات داده شد و در این راستا روزها و ماه‌ها وقت گذاشته شد تا برجام امضا شود اما آمریکائیها خیلی راحت از برجام کنار رفتند و آن را زیرپا گذاشتند.

قاسمی افزود: جمهوری اسلامی ایران امروز در سخت‌ترین تحریم‌های مالی قرار دارد و نمی تواند منابع مالی خود را در دنیا برای اداره زندگی مردم جابه‌جا کند و این را باید قضاوت کرد.

وی ادامه داد: تحریم‌های آمریکا ظلم بزرگی به مردم ایران است و کشور نمی تواند منابع مالی خود را جابه‌جا کند.

معاون سپاه قدس با بیان اینکه اقتصاد ایران در ایستگاه امروز شرایط خوبی ندارد، گفت: مهمترین چالش کشور موضوع اقتصاد است که منشاء بسیاری از مشکلات اجتماعی، آموزشی و فرهنگی کشور نیز به همین حوزه مربوط می‌شود.

حتما بخوانید:  ترامپ: می‌توانم همه مردان و زنان زیبا را ببوسم

قاسمی افزود: اگر ریل اقتصاد کشور درست شود سایر موضوعات و مسایل کشور نیز گره‌گشایی می‌شود.

وی ادامه داد: باید حل مشکلات اقتصادی کشور و مردم را در اولویت قرار دهیم؛ نگاه سیاسی در حوزه اقتصاد، آفت بزرگ کشور است.

رستم قاسمی: کاندیدای پوششی نخواهم بود

وزیر پیشین نفت با اشاره به خدمات کشور در دوران دفاع مقدس گفت: هدف از ایجاد قرارگاه خاتم در دوران پس از جنگ تحمیلی، استفاده از نیروی انسانی توانمند کشور با امکانات و تجهیزات باقی مانده از دوران جنگ برای بازسازی و سازندگی کشور بود.

قاسمی بیان کرد: در آن دوران بسیاری از کشورهای دنیا به قصد منفعت طلبی برنامه‌هایی برای بازسازی کشور داشتند اما این باور در کشور ایجاد شد که بدون دخالت بیگانگان کشور بازسازی شود و طرح های بزرگی اجرا شد.

وی ادامه داد: ایران با وجود مرزهای طولانی دریا، پس از دوران دفاع مقدس تنها چند بندر کوچک داشت که قبل از انقلاب توسط خارجی ها ساخته شده بود اما باتلاش های صورت گرفته، پارس جنوبی شاید به عنوان بزرگترین پایتخت انرژی دنیا و بزرگترین بندر خاورمیانه در حوزه پتروشیمی با تولید فرآورده‌های متنوع توسط ایرانیان ایجاد و پس از آن سایر بنادر به صورت ۱۰۰ درصد ایرانی ساخته شد.

معاون سپاه قدس گفت: در حوزه نفت در سال های ۹۰ و ۹۱، ایران با شدیدترین تحریم‌ها به بهانه فلج کردن اقتصاد روبرو بود و در آن زمان وابستگی وزارت نفت به شرکت های خارجی زیاد بود و بسیاری از تجهیزات از خارج از کشور وارد می شد که جلوی آن گرفته شد.

قاسمی اظهارکرد: روزهای سختی بر کشور حاکم بود اما تغییر سبد بنزین کشور صورت گرفت و ۲ هزار و ۵۰۰ جایگاه سی ان جی در کشور ساخته شد و طرح توسعه کمی و کیفی در تمام پالایشگاه‌های کشور اجرا شد.

حتما بخوانید:  مطهری: چندهمسری اجرا نشود، فحشا زیاد می‌شود

وی با اشاره به شخصیت سردار سلیمانی عنوان کرد: فردی مانند شهید سلیمانی با همه ویژگی ها و ابعاد در کشور کمتر وجود دارد، و این شهید بزرگوار یک دیپلمات هنرمند بود و زندگی ایشان در یک نوشتار زیبا به یادگار مانده که می‌تواند در آینده و مکتب مدیریتی کشور تاثیرگذار باشد.

وی در پاسخ به سئوال حضور «سعید محمد» در انتخابات ریاست جمهوری گفت: هر کسی می‌تواند خود را در این آزمون سیاسی عرضه کند و تشخیص افراد شایسته از سوی مردم صورت می‌گیرد.

سردار قاسمی در خصوص گم شدن دکل نفتی نیز گفت: این دکل متعلق به بنیاد تعاون ناجا و صندوق بازنشستگی صنعت نفت بود و وزارت نفت در آن زمان و هم اکنون هیچ دخالتی در خرید دکل‌های نفتی ندارد.

وی در خصوص بابک زنجانی هم توضیح داد: این فرد از یکی از شرکت‌های نفتی خارج از کشور نفت خریداری کرده بود و ال سی نیز به عنوان یکی از ضمانت نامه های بین المللی داده بود و اگر حتی یک کارمند وزارت نفت در ارتباط با بابک زنجانی متهم باشد، اینجانب جوابگو خواهم بود و هیچ فردی در وزارت نفت با بابک زنجانی همکاری نداشته است.

وزیر سابق نفت دولت دهم افزود: حضور آقای احمدی نژاد در انتخابات پیش رو به خود ایشان ارتباط دارد و من اگر تصمیم برای حضور داشته باشم، تفکر خود را دارم و برای پوشش فردی نخواهم آمد.

سردار قاسمی عنوان کرد: شهید سلیمانی دیپلماسی منطقه‌ای را به اینجانب واگذار کرده بود و برای برخی امور مربوطه نیاز به موقعیت دولتی بود که در این راستا حکم مشاور آقای جهانگیری در این دولت برای من زده شد.

حتما بخوانید:  برتری ایران مقابل چین در نیمه اول

وی تصریح کرد: به نظر من هر فردی که نظام جمهوری اسلامی ایران را قبول داشته باشد، دست پاک باشد و توانایی مسئولیتی که به آن واگذار می شود را داشته باشد می‌تواند در عرصه انتخابات و اداره کشور وارد شود.

معاون سپاه قدس ادامه داد: ستاره خلیج فارس با ۷۰ درصد پیشرفت در دوران دولت دهم تحویل شده و نقش موثری در جلوگیری از واردات بنزین و صادرات بنزین از کشور داشته و اگر امروز ستاره خلیج فارس در کشور نبود، گازرسانی در کشور با مشکل همراه می شد.

سردار قاسمی بیان کرد: امروز کشور نیاز به نگاه غیرجناحی و غیرسیاسی دارد و استعداد نیروها و توانمندی کشور در حد بالا است و نیازی به بیگانگان نداریم اما نمی توانیم از دنیا فاصله بگیریم و باید برای ارتباط با دنیا به دنبال ارتباطات صادراتی باشیم و همه دنیا آمریکا نیست.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *