روسیه آماده «جنگ سرد» با آمریکا می‌شود روسیه آماده «جنگ سرد» با آمریکا می‌شود | آوتاف
خانه / اخبار داغ / روسیه آماده «جنگ سرد» با آمریکا می‌شود

روسیه آماده «جنگ سرد» با آمریکا می‌شود

دیده‌بان ایران: «دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه گفت: درباره احتمال «جنگ سرد» جدید بین روسیه و آمریکا خود را برای بدترین ها آماده می کنیم. دولت جدید آمریکا، نزدیک به دو ماه است که در راس قدرت قرار دارد و بزودی ۱۰۰ روز از آغاز حکومت آن سپری خواهد شد و به این مناسبت باید ارزیابی کرد که اعضای دولت بایدن چه کارهایی می توانند بکنند و در چه اقداماتی چندان موفق نیستند.

پسکوف روز جمعه به خبرنگاران گفت که روسیه حتی در پی اظهارات اخیر بایدن رئیس جمهور آمریکا علیه ولادیمیر پوتین همتای روسی خود برای حفظ روابط با ایالات متحده تلاش خواهد کرد.

وی در عین حال تصریح کرد: مسکو هنوز از واکنش آمریکا به دعوت پوتین از بایدن برای برگزاری آنلاین گفت و گو مطلع نیست.

وی با بیان اینکه تصریح کرد: درخواست تماس پوتین با بایدن از طریق کانال های دیپلماتیک انجام می شود، اظهار داشت: مسکو نمی تواند اظهارات بایدن را در نظر نگیرد ولی برای ادامه گفت و گو آماده است.

پسکوف تصریح کرد در صورت تماس پوتین با بایدن، موضوع اتهامات بی اساس از جانب آمریکا مطرح خواهد شد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه دیروز پنجشنبه پس از اینکه جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا وی را قاتل خواند، از او برای گفت و گو دعوت کرد.

پوتین از بایدن خواست تا این مذاکرات مجازی را به صورت زنده انجام دهند.

پوتین در اظهارات تلویزیونی با پیشنهاد اینکه این گفت و گو فردا یا روز دوشنبه صورت گیرد، گفت: می خواهم بایدن را به ادامه مباحثه مان دعوت کنم اما مشروط به اینکه این کار را به صورت زنده انجام دهیم.

حتما بخوانید:  آلمان، انتقال پول به ایران را ممنوع کرد

روسیه آماده جنگ سرد با آمریکا می‌شود

دو روز پیش ( ۲۷ اسفند مارس) جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، در مصاحبه با «ABC News» گفت که ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، هزینه ادعای مداخله در کارزار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ را “پرداخت” خواهد کرد. همچنین ، رئیس جمهور ایالات متحده اجازه توهین شخصی به همکار روسی خود را داد. وی به این سوال که آیا پوتین را قاتل می داند، پاسخ مثبت داد. البته رئیس جمهور روسیه در پاسخ به سخنان بایدن برای وی آرزوی سلامتی کرد.

پسکوف درباره بیانیه های اروپا مبنی بر متهم کردن پوتین نیز گفت: کاملا با آنها مخالفیم.

پیش از این در اتحادیه اروپا ادعا شد که پوتین مسئولیت سیاسی برخورد با “رهبران مخالف” را بر عهده دارد.

سخنگوی کرملین گفت: “نه ، قطعاً نه ، ما به شدت با چنین اظهاراتی مخالفیم.”

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه هم گفت که کشورش برای وضع دشوار در روابط با ایالات متحده آمریکا آماده شده است.

لاوروف روز جمعه در سخنانی در نشست بنیاد سیاسی گارچاکوف روسیه گفت: وضع روابط با آمریکا در واقع دشوار است اما ما برای چنین سیر اوضاع آماده هستیم.

وی خاطرنشان کرد: روسیه برای همکاری با آمریکا در عرصه هایی که به نفع مسکو است آمادگی دارد و این همکاری باید در شرایط به نفع ما باشد.

وزیر خارجه روسیه گفت: در شرایط کنونی نقش تماس های بین المللی از طریق جامعه مدنی افزایش می یابد.

جامعه اطلاعاتی آمریکا روز سه شنبه گزارش محرمانه ای را درباره دخالت خارجی در انتخابات ۲۰۲۰ منتشر کرد و در آن نتیجه گرفت که پوتین ناظر بر تلاش های گسترده ای با هدف سیاه نمایی نامزدی بایدن بوده است.

حتما بخوانید:  دیسلایک؛ واقعا فروزان شرط‌بندی کرده بود؟

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا درباره این گزارش به جورج استفاناپولوس خبرنگار و مجری ای بی سی نیوز گفت که در تماس تلفنی ژانویه(دی) به پوتین درباره واکنش احتمالی به این موضوع هشدار داده بود.

بایدن گفت: او (پوتین) تاوان آن را پرداخت خواهد کرد. ما- من و او- مذاکراتی طولانی داشتیم. شناخت نسبتا خوبی از او دارم. به او گفتم من از شما شناخت دارم و تو هم از من شناخت داری. اگر به این نتیجه برسم که چنین اتفاقی رخ داده است، آماده باشید.

در پی این اظهارات جو بایدن وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که سفیرش را از واشنگتن فرا خوانده است.

به گزارش ایرنا، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه عصر چهارشنبه در بیانیه ای خاطرنشان کرد: آناتولی آنتونف سفیر روسیه در واشنگتن برای رایزنی درباره روابط روسیه و آمریکا به مسکو فرا خوانده شد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: دولت جدید آمریکا، نزدیک به دو ماه است که در راس قدرت قرار دارد و بزودی ۱۰۰ روز از آغاز حکومت آن سپری خواهد شد و به این مناسبت باید ارزیابی کرد که اعضای دولت بایدن چه کارهایی می توانند بکنند و در چه اقداماتی چندان موفق نیستند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *