شی جین پینگ به ترامپ: مشت، جواب مشت است شی جین پینگ به ترامپ: مشت، جواب مشت است | آوتاف
خانه / اخبار داغ / شی جین پینگ به ترامپ: مشت، جواب مشت است

شی جین پینگ به ترامپ: مشت، جواب مشت است

خبرگزاری ایرنا: رییس جمهوری خلق چین در پیامی تند برای دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا گفت که «در فرهنگ چین مشت را با مشت جواب می دهند».

“شی جین پینگ” این اظهارات را در دیدار شماری از صاحبان شرکت های بزرگ و چند ملیتی دنیا در پکن و پس از آن مطرح کرد که ترامپ گفت در ماه جاری میلادی بر روی ۵۰ میلیارد دلار کالاهای وارداتی از چین ۲۵ درصد تعرفه اعمال می کند.

رییس جمهوری آمریکا سپس وقتی چین اعلام کرد با فهرستی از تعرفه ها روی کالاهای آمریکایی، این اقدام را تلافی می کند، تهدید کرد که بر روی ۲۰۰ میلیارد دلار دیگر از کالاهای چین هم در صورت بالا گرفتن جنگ تجاری ۱۰ درصد تعرفه دیگر در نظر خواهد گرفت.

خبرگزاری شینهوا می نویسد پیام شی به ترامپ بسیار تند بوده و او گفته است که با مشت در برابر مشت می ایستد و این بخشی از فرهنگ چین محسوب می شود.

بر اساس این گزارش رییس جمهوری خلق چین تاکید کرده است کشورش در برابر اقدامات تلافی جویانه ضد تعرفه های آمریکا هرگز تردید نخواهد کرد.

شی افزود در فرهنگ غرب گفته اند اگر به یک طرف صورتت سیلی زدند آن طرف دیگر را نیز بگذار سیلی بزنند اما در فرهنگ چین مشت در برابر مشت است.

وی گفته است که چین همیشه بر اساس مذاکرات به دنبال حل مسایل بوده است اما نمی تواند فشارهای بیرونی را تحمل کند و میوه تلخی را که به زور به خورد این کشور می دهند، بخورد.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  موراکامی نامزد جایگزین نوبل ادبیات شد

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *