مهدوی‌کیا: چرا نباید خانم‌ها به ورزشگاه بروند؟ مهدوی‌کیا: چرا نباید خانم‌ها به ورزشگاه بروند؟ | آوتاف
خانه / اخبار داغ / مهدوی‌کیا: چرا نباید خانم‌ها به ورزشگاه بروند؟

مهدوی‌کیا: چرا نباید خانم‌ها به ورزشگاه بروند؟

ایسنا: مهدی مهدوی‌کیا  درباره عملکرد ایران برابر اسپانیا به صحبت پرداخت. بازیکن سال‌های دور فوتبال ایران در این گفت‌وگو از عملکرد خوب شاگردان کی‌روش تمجید کرد و گفت: ایران در برابر اسپانیا از آبرو و اعتبار فوتبال آسیا دفاع کرد. او همچنین ابراز امیدواری کرد که تیم ایران با عملکرد بهتر برابر پرتغال بتواند به مرحله حذفی جام جهانی صعود کند.

* شما در ورزشگاه بودید و بازی را تماشا کردید. به نظر شما عملکرد ایران مقابل اسپانیا چگونه بود؟

پیش‌بینی ما در حال درست از آب درآمدن بود که روی یک اشتباه دروازه‌ ما باز شد و شکست خوردیم. می‌شود گفت که ما روی یک موقعیت نصفه و نیمه دروازه‌مان باز شد و واقعا عملکرد خوبی داشتیم. قابل پیش‌بینی بود که در نیمه اول واقعا دفاع کنیم. خیلی خوب دفاع کردیم و تمام فضاهای زمین را بسته بودیم. هیچ راه نفوذی برای اسپانیا نگذاشته بودیم. بعد از خوردن گل هم تیم جلو آمد و چند فرصت به دست آمد و حیف شد که آن گل، آفساید اعلام شد. پس از آن چند فرصت خوب داشتیم که نتوانستیم دروازه را باز کنیم. در نیمه دوم تیم ایران پس از این که گل دریافت کرد از لاک دفاعی خارج شد و شروع به حمله کرد. در کل بازی خوبی انجام دادیم وهمه چیز به بازی آخر ماند و ان‌شاءالله مقابل پرتغال بازی خوب و حساب شده انجام بدهیم. همه امیدوار هستیم که بتوانیم از این گروه صعود کنیم. ما مقابل اسپانیا نشان دادیم که همه چیز در فوتبال ممکن است رخ دهد.

حتما بخوانید:  ژاپن: نمی‌دانیم چه کسی به نفت‌کش‌ها حمله کرد

* پیش از بازی توقعتان از عملکرد ایران چه بود. آیا انتظار داشتید شاگردان کی‌روش چنین عملکرد خوبی برابر یکی از بهترین تیم‌های دنیا به نمایش بگذارند؟

با توجه به فوتبالی که اسپانیا بازی می‌کرد، همه انتظار یک بازی سخت را با اسپانیا داشتیم اما خیلی خوب دفاع کردیم و به حریف موقعیت آنچنانی ندادیم. فکر می‌کنم با وجود دفاع زیاد تیم ما بالای ۸۰ درصد مالکیت توپ در اختیار اسپانیا بود و ما در یک سوم دفاعی خودمان بودیم. با این نتیجه که مقابل اسپانیا باختیم از آبروی فوتبال آسیا دفاع کردیم و اعتباری به فوتبال این قاره دادیم. نیمه اول خیلی دفاع کردیم و خیلی برنامه خاصی برای حمله نداشتیم اما زمانی که گل خوردیم با حملاتی که روی دروازه حریف انجام دادیم کیفیت فوتبالمان را نشان دادیم.

* نظرتان درباره ترکیبی که از سوی کی‌روش انتخاب شده بود چیست؟

کی‌روش ترکیبی انتخاب کرده بود که به وسیله آن بتواند تمام راه‌های نفوذ اسپانیا را ببندد. هم سمت چپ و هم سمت راست اسپانیا کاملا بسته بود. البته درباره ترکیب انتخاب شده توسط سرمربی باید به نظر کی‌روش احترام بگذاریم زیرا اوست که باید تصمیم بگیرد.

* در دیدار برابر اسپانیا روحیه جنگندگی در میان بازیکنان ایران کاملا مشهود بود. این روحیه چقدر در عملکرد بازیکنان ایران تاثیر گذاشت؟

واقعا همین طور است بازیکنان با تمام وجودشان برای تیم بازی کردند و دوندگی زیادی داشتند. روی گلی که خوردیم مقداری شدت جنگندگی کم شد و بلافاصله دروازه‌مان باز شد. نمی‌توانم بگویم کدام بازیکن‌مان بود اما اگر کمی فشار را روی اینیستا می‌آورد و توپش را می‌گرفت، آن گل را هم نمی‌خوردیم. این صحنه یکی از معدود دفعاتی بود که ما جنگ یک به یک را به حریف باختیم وآن توپ هم به گل تبدیل شد.

حتما بخوانید:  آرش همپای، پناهجوی ایرانی، یونان را بهم ریخت

* می‌خواهیم نظرتان را درباره فرصت‌سوزی‌های مهاجمان ایران بدانیم. مقابل تیم‌های بزرگ شاید فرصت گلزنی کمی به دست بیاوریم. به نظرتان چرا این فرصت‌ها از دست رفت؟

گلی که به ثمر رساندیم روی یک ضربه ایستگاهی بود و پس از آن هم که وحید امیری از سمت چپ توپ را به روی دروازه ارسال کرد، مهدی طارمی نتوانست در موقعیت مناسب به توپ ضربه بزند. یک فرصت هم به دست آورد که کمی دیر به توپ رسید و نتوانست ضربه نهایی را بزند. در کل بازی خوبی بود.

* شما هم که امشب در ورزشگاه بودید. جو ورزشگاه چطور بود؟

برای اولین بار در ورزشگاه بازی ایران را تماشا می‌کردم. واقعا هیجان زده بودم و فکر نمی‌کردم که جو ورزشگاه این گونه باشد. کم مانده بود از بالکن ورزشگاه به پایین بیفتیم. واقعا جو جالبی بود و من واقعا لذت بردم. چرا نباید در کشور ما خانم‌ها به ورزشگاه بروند؟ واقعا چقدر جو ورزشگاه امشب جالب بود و هیچ مشکلی هم پیش نیامد و ۹۰ دقیقه تیم را تشویق کردند. چرا نباید چنین جوی در کشور خودمان و در ورزشگاه‌های خودمان ایجاد شود؟ ایرانی‌ها واقعا در ورزشگاه عالی بودند و سنگ تمام گذاشتند. به اعتقاد من، ما جزو تیم‌هایی بودیم که در فوتبال آسیا آبروداری می‌کنیم.

* بازی سختی مقابل پرتغال پیش رو داریم و برای صعود باید این تیم را شکست دهیم. به راستی چقدر شانس برای صعود ایران قائل هستید؟

بازی برابر پرتغال بازی مرگ و زندگی است. اگر می‌خواهیم صعود کنیم باید این بازی را ببریم. تمام اما و اگرها به بازی آخر رسیده است. اگر می‌خواهیم به دور بعد صعود کنیم باید این بازی را ببریم. پیروزی برابر پرتغال و صعود به دور بعد دور از دسترس نیست. باید خیلی منطقی فوتبال بازی کنیم و منتظر باشیم ببینیم کی‌روش چه نقشه‌هایی برای بازی دارد.

حتما بخوانید:  رای دیدار جنجالی سپاهان - پرسپولیس اعلام شد

* شناخت کی‌روش از پرتغال می‌تواند روی عملکرد ایران تاثیرگذار باشد؟

قطعا همین طور است و شناخت کی‌روش روی عملکرد ما در این دیدار تاثیر خواهد گذاشت. او فوتبال پرتغال و بسیاری از بازیکنان این تیم را می‌شناسد. بالاخره باید راهکاری پیدا کند که ما این بازی را ببریم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *