موافقت وزرای اوپک با تمدید توافق کاهش تولید موافقت وزرای اوپک با تمدید توافق کاهش تولید | آوتاف
خانه / اخبار داغ / موافقت وزرای اوپک با تمدید توافق کاهش تولید

موافقت وزرای اوپک با تمدید توافق کاهش تولید

ایرنا: اجلاس وزرای اوپک پس از نزدیک به هفت ساعت بحث و بررسی به پایان رسید و اعضاء با تمدید توافق کاهش تولید نفت برای ٩ ماه دیگر موافقت کردند.

در این اجلاس همچنین یک بند به منشور همکاری بلند مدت اوپک و غیر اوپک اضافه شد که نظر ایران را هم تأمین می‌کند. گزارش‌ها حاکی است که ایران با ایجاد تغییرات اساسی در آن، با منشور موافقت کرده است.

در این اجلاس همچنین دبیرکلی محمد بارکیندو برای یک دوره سه ساله دیگر تمدید شد.

بارکیندو یک سیاست‌مدار اهل نیجریه است که در ۲ ژوئن ۲۰۱۶ به عنوان بیست و هشتمین دبیرکل اوپک انتخاب شد. او جایگزین عبدالله سالم البدری از کشور لیبی شد که از سال ۲۰۰۷ در این سمت قرار داشت.

بر اساس این گزارش، وزرا در حال خروج هستند و خبرنگاران ایرانی منتظر اظهارات بیژن زنگنه وزیر نفت ایران درباره نتایج این اجلاس هستند.

هنوز جزئیات بیشتری درباره مفاد این اجلاس به صورت رسمی منتشر نشده است.

یک‌صد و هفتاد و ششمین نشست کشورهای صادرکننده نفت ظهر امروز به‌وقت محلی وین با حضور وزرای ۱۴ کشور عضو این سازمان آغاز شد تا درباره ادامه و یا توقف توافق کاهش تولید نفت تصمیم گیری شود.

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت ایران به خبرنگاران گفته بود با کاهش تولید نفت مشکلی ندارد اما گرفتاری اصلی اوپک مساله یک‌جانبه‌گرایی است.

وی توضیح داد: اوپک به صحبت، مشورت و تصمیم‌گیری جمعی برای مسائل نیاز دارد؛ این روال اوپک نبوده است که یکی دو نفر خارج از اوپک توافق کنند و بر توافق خود در اوپک مهر تأیید بزنند، این بزرگ‌ترین خطری است که اوپک با آن روبه‌روست.

حتما بخوانید:  نتایج اولیه کنکور سراسری ۹۷ اعلام شد

زنگنه افزود: در حال حاضر، فقط یک‌جانبه‌گرایی ترامپ نیست که دنیا را تهدید می‌کند، بلکه برخی یک‌جانبه‌گرایی‌های دیگر هم وجود دارد. اوپک جایی برای تصمیم‌گیری‌های جمعی است و فکر می‌کنم اعضای اوپک هم در مقابل رویه‌ای غیرازاین مقاومت می‌کنند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *