میرسلیم: حتی عراق هم از خودرو‌ی ما راضی نیست میرسلیم: حتی عراق هم از خودرو‌ی ما راضی نیست | آوتاف
خانه / اخبار داغ / میرسلیم: حتی عراق هم از خودرو‌ی ما راضی نیست

میرسلیم: حتی عراق هم از خودرو‌ی ما راضی نیست

ایلنا: عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: الان وضعیت طوری شده که حتی عزاق و سنگال هم از خودرو‌های ما راضی نیستند!

میرسلیم: عراق هم از خودرو‌های ما راضی نیست

سید مصطفی میرسلیم:

منافع عمومی نباید فدای منافع شخصی شود. اگر دیوان عدالت به علت شکایت یک شخص قانون هوای پاک را لغو کرد از روی دشمنی نبوده بلکه نفهمیده که چه مشکلاتی ایجاد می‌کند. ما این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

از قطعه‌سازان می‌خواهیم که از واردات خودرو صحبت نکنند، بگذارید بقیه بگویند چون این خودکشی شما است.

 میزان استفاده خانوارهای ایرانی از خودرو کمتر از بقیه دنیا نیست. گرفتاری ما موضوع دیگری است ایران تنها کشوری است که خودرو در آن کالای سرمایه‌ای محسوب می‌شود. حتی برخی می‌گفتند خودرو را وارد بورس کنیم. به علت مشکلات کلان اقتصادی، مردم برای حفظ ارزش پول خود وارد بازارهای خودرو، مسکن، طلا و… می‌شوند. ما باید ابتدا مشکلات کلان اقتصادی را حل کنیم.

مشکل ترافیک به جز آلودگی هوا وقت زیادی هم می‌گیرد که ارزش اقتصادی بالایی دارد. ما اصلا به تولید بیشتر خودرو نیاز نداریم، راهبرد ما چیز دیگری بود یعنی باید حمل و نقل عمومی را گسترش می‌دادیم، این موضوع مصوب ۱۵ سال پیش بود اما تنها تولید خودروی شخصی را افزایش دادیم.

شمارگان ما اجازه می‌دهد که کیفیت را افزایش و قیمت را کاهش دهیم؛ می‌توانیم ۱۵ تا ۲۰ درصد هزینه‌ها را کم کنیم. گرچه ارز کالای نادر شده و باید صرف کالاهای اساسی شود اما اگر برای تولید خود نیازمند ارز و خارج هستید به شرط اینکه ضمانت دهید کالای خود را ۲۰ درصد ارزان‌تر بدهید، به شما ارز با قیمت ۲۰ درصد ارزان‌تر از بازار آزاد می‌دهیم.

حتما بخوانید:  زوجی که در انفجار کلینیک شمال تهران درگذشتند

نمی‌گوییم که به ژاپن صادرات کنیم اما به سنگال و عراق که می‌توانیم صادرات داشته باشیم، الان وضعیت طوری شده که حتی آنها هم از ما ناراضی می‌شوند. ان‌شالله سال آینده وضع ما بهتر از امسال خواهد شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *