واکنش منتجب‌نیا به سخنانِ رئیس دولت اصلاحات واکنش منتجب‌نیا به سخنانِ رئیس دولت اصلاحات | آوتاف
خانه / اخبار داغ / واکنش منتجب‌نیا به سخنانِ رئیس دولت اصلاحات

واکنش منتجب‌نیا به سخنانِ رئیس دولت اصلاحات

ایسنا: دبیر کل حزب جمهوریت ایران اسلامی گفت: ما قطعاً بنای‌مان بر تکروی نیست اما ائتلاف شرط و شروطی هم دارد و یکی از مهم‌ترین شروطش تعامل و پذیرش نظر همه طرفین ائتلاف است.

حجت‌الاسلام والمسلمین رسول منتجب نیا در نشست خبری حزب جمهوریت ایران اسلامی در پاسخ به پرسش مبنی بر این که رویکرد تشکل متبوع وی در انتخابات مجلس، ورود مستقل به انتخابات است یا قائل به ائتلاف با سایر احزاب اصلاح‌طلب است، اظهار کرد: ما قطعاً بنای‌مان بر تکروی نیست اما ائتلاف شرط و شروطی هم دارد و یکی از مهم‌ترین شروطش تعامل و پذیرش نظر همه طرفین ائتلاف است. ضمن این که تاکید می‌کنم ما باید یک آسیب‌شناسی کلی از جریان اصلاحات داشته باشیم.

واکنش منتجب‌نیا به سخنانِ رئیس دولت اصلاحات

وی در پاسخ به پرسش دیگر ایسنا درباره سخنان اخیر سیدمحمد خاتمی مبنی بر این که اصلاح‌طلبان به هر قیمتی وارد انتخابات نمی‌شوند اما نباید با صندوق‌های رای قهر کرد، گفت: رهنمودهای ایشان – که شخصیت محبوب و ارزشمندی هستند و بخشی از مردم نگاه‌شان به ایشان و نیز کسانی است که در حصر هستند – قطعاً مفید است اما امیدوارم که نظام هم از این سرمایه استفاده کند و بر آن توجه داشته باشد و امیدواریم که فضا برای ورود همه افراد و سلایق به انتخابات باز شود.

وی درباره علت انشعاب او و همفکرانش از حزب اعتماد ملی گفت: متاسفانه آن چه از طرف مقابل شاهد نبودیم، تعامل بود. آنان به دنبال تحمیل نظرات کسانی بودند که در بالادست قرار داشتند. ما برای همه افراد در حزب ارزش قائل هستیم نه این که کسی برای حزب ما تصمیم بگیرد. شعار ما هماهنگی و تعامل بود اما عده‌ای در حزب به دنبال تحمیل نظرات بودند که ما در نظام حزبی چنین چیزی را نمی‌پذیریم و بر همین اساس از آن حزب خارج شدیم.

حتما بخوانید:  تنش و جدال لفظی در کمیسیون طرح صیانت

دبیر کل حزب جمهوریت ایران اسلامی با بیان این که هیات موسس تشکل متبوعش ترکیبی از افراد با سنین، مذاهب و قومیت‌های مختلف هستند، اظهار کرد: ما از ۱۵ استان مختلف کشور در هیات موسس حزب عضو داریم و تقریبا در اکثر استان‌ها هسته مرکزی حزب شروع به فعالیت کرده و با توجه به اصول و قواعد حزبی برای تمامی اعضا شناسنامه فعالیت حزبی تعریف شده است و نیز درصدد هستیم تا مانیفست حزب که مواد آن پیش از این آماده شده در اختیار افکار عمومی قرار گیرد.

وی درباره علت نامگذاری تشکل متبوعش تحت عنوان «جمهوریت» اظهار کرد: احساس می‌کنیم در نظام جمهوری اسلامی جمهوریت تا حد زیادی مورد خدشه وارد شده و حضور مردم در صحنه تصمیم‌گیری‌ها کمرنگ جلوه می‌کند و احساس می‌شود آنچنان که باید به مطالبات مردم توجه نمی‌شود. نگرانی‌ها و نارضایتی‌های موجود، ازجمله در مسائل اقتصادی نیز از این مسئله نشات می‌گیرد. بنابراین نام جمهوریت به این دلیل انتخاب شده تا در چارچوب نظام و در راستای آرمان‌های نظام، مسائل اقتصادی اجتماعی و سیاسی را مدیریت کنیم و آن چه برایمان مهم است مردم و میثاق ملی ماست که همان قانون اساسی است.

دبیر کل حزب جمهوریت ایران اسلامی تاکید کرد: ما نه ساختارشکنی را قبول داریم و نه این مسیر را دنبال می‌کنیم اما برنامه‌های مناسبی برای اداره کشور داریم و جزو معدود احزابی هستیم که با برنامه در صحنه حاضر شدیم و علاوه بر انتقاداتی که به روند کنونی اداره کشور داریم، قصد ارائه برنامه برای اداره بهتر کشور هم داریم.

منتجب‌نیا با تاکید بر این که گرایش حزب متبوعش قطعا اصلاح‌طلبانه خواهد بود، تاکید کرد: البته اعتقاد ما این است که باید در داخل جریان اصلاحات نیز پالایش و تجدید نظری صورت گیرد.

حتما بخوانید:  واتس‌اپ در ایران محبوب‌ترین، در جهان رتبه سوم

وی افزود: از دوستان در احزاب دیگر اصلاح‌طلب می‌خواهم که به آسیب‌شناسی در جریان اصلاحات بپردازند؛ چراکه اگر بیشتر به مسائل مردمی بپردازیم مردم با آغوش باز از ما استقبال می‌کنند.

دبیرکل حزب جمهوریت تصریح کرد: آحاد مردم باید برای تعیین سرنوشت خود در انتخابات حضور فعال داشته باشند اما مسئولان نظام نیز باید اجازه دهند که نخبگان و چهره هایی که مردم به آنها علاقه دارند وارد صحنه شوند و به بهانه نظارت استصوابی چهره‌های شاخص را از صحنه انتخابات حذف نکنند.

وی با بیان این که مسئولان نظارتی و اجرایی باید مر قانون را با عدالت تمام پیاده‌کنند، اظهار کرد: اگر فضا را باز کنند قطعا زمینه حضور چهره‌های شاخص، موثر و مفید فراهم می‌شود. ما برای حضور در انتخابات شرط نمی‌گذاریم ولی مسئولان باید به وظایف خود به درستی عمل کنند.

منتجب‌نیا در پایان با اشاره به این که ما انتقاد کردن به نظام و مسئولان نظام را عامل تقویت آن می‌دانیم، اظهار کرد: از همینجاست که دیدگاه ما با کسانی که چشم‌پوشی بر نقاط قابل انتقاد را حمایت از نظام می‌دانند، متفاوت می‌شود. ما توجه نکردن به نقاط ضعف نظام و انتقاد نکردن از آن را عامل تضعیف نظام می‌دانیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *