وضعیت آرای احتمالی مردم به نامزدهای انتخابات وضعیت آرای احتمالی مردم به نامزدهای انتخابات | آوتاف
خانه / اخبار داغ / وضعیت آرای احتمالی مردم به نامزدهای انتخابات

وضعیت آرای احتمالی مردم به نامزدهای انتخابات

ایسنا: وضعیت آرای احتمالی مردم به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری تا ششم خرداد به روایت ایسپا، مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران را مشاهده کنید.

قسمت الف: میزان رای پاسخگویان به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ (بر حسب مشارکت کنندگان و کسانی که هنوز تصمیم نگرفته اند و مردد هستند):

از کسانی که تمایل به شرکت در انتخابات دارند به اضافه کسانی که مردد هستند پرسیده شد «اجازه دهید اسامی همه نامزدهای نهایی را بخوانم و شما بفرمایید در صورت شرکت در انتخابات به کدام یک رأی خواهید داد؟»

از میان افرادی که قطعاً یا احتمالاً در انتخابات شرکت می‌کنند به اضافه کسانی که گفته‌اند هنوز در این باره تصمیم نگرفته‌اند، ۳۸.۵ درصد ابراهیم رئیسی، ۳.۴ درصد محسن رضایی، ۱.۸ درصد سعید جلیلی، ۱.۶ درصد عبدالناصر همتی، ۱.۰ درصد امیرحسین قاضی زاده هاشمی، و ۰.۸ درصد محسن مهرعلیزاده و ۰.۱ درصد علیرضا زاکانی را برگزیده‌اند. ۵۲.۷ درصد نیز در پاسخ به این سؤال گفته‌اند «نمی‌دانم» یا به آن جواب نداده‌اند.

وضعیت آرای احتمالی مردم به نامزدهای انتخابات

قسمت ب: میزان رای پاسخگویان به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ (بر حسب کسانی که قطعا و احتمال زیاد در انتخابات شرکت می کنند)

 از کسانی که تمایل به شرکت در انتخابات دارند پرسیده شده است «اجازه دهید اسامی همه نامزدهای نهایی را بخوانم و شما بفرمایید در صورت شرکت در انتخابات به کدام یک رأی خواهید داد؟»

 از میان افرادی که گفته‌اند قطعاً یا احتمالاً در انتخابات شرکت خواهند کرد، ۴۳.۹% ابراهیم رئیسی، ۳.۷% محسن رضایی، ۱.۸% سعید جلیلی، ۱.۰% امیرحسین قاضی زاده هاشمی، ۱.۰% عبدالناصر همتی، ۰.۴% محسن مهرعلیزاده و ۰.۲% علیرضا زاکانی را برگزیده‌اند. ۴۸% از افرادی که تصمیم دارند به طور قطع یا احتمال زیاد در انتخابات شرکت کنند هنوز از بین افراد حاضر در لیست نمی‌دانند به کدام گزینه رأی خواهند داد و هیچکدام را انتخاب نکرده‌اند.

حتما بخوانید:  اطلاعیه دفتر احمدی‌نژاد درباره تحولات مجلس

وضعیت آرای احتمالی مردم به نامزدهای انتخابات

ایسپا موج هفتم نظرسنجی انتخابات ریاست جمهوری را با جامعه آماری افراد بالای ۱۸ سال کل کشور از طریق مصاحبه تلفنی در تاریخ ۵ و ۶ خرداد ۱۴۰۰ اجرا کرده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *