کاهش آمار قربانیانِ کرونا به یک سوم در ایران کاهش آمار قربانیانِ کرونا به یک سوم در ایران | آوتاف
خانه / اخبار داغ / کاهش آمار قربانیانِ کرونا به یک سوم در ایران

کاهش آمار قربانیانِ کرونا به یک سوم در ایران

خبرگزاری ایسنا: وزیر بهداشت ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص مباحث مطرح شده در جلسه با وزرای کشورهای مدیترانه شرقی از سخنرانی خودش در نشست وزرای بهداشت کشورهای جهان خبر داد.

 دکتر سعید نمکی در ارتباطی ویدیوکنفرانسی، با اشاره به برگزاری نشست وزرای کشورهای مدیترانه شرقی، گفت: دراین جلسه که به صورت ویدیو کنفرانسی برگزار شد گزارشی از اقدامات بهداشتی ایران در کنترل کرونا ارایه کردیم. با لطف خداوند و همت همکارانمان از نشست قبلی تا امروز که ۱۸ روز می‌گذرد توانستیم آمار کیس‌های مبتلا به کووید۱۹ را تا ۵۳ درصد کاهش دهیم.

وی افزود: همچنین در آمار مرگ و میر ناشی از کرونا نیز توانستیم مرگ‌هایمان را به یک سوم ۱۸ روز قبل برسانیم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه آقای تدورس_دبیرکل سازمان بهداشت جهانی از جمهوری اسلامی ایران بابت فعالیت‌هایش در این زمینه تشکر کرد، گفت: بابت غربالگری بیش از ۷۰ میلیون نفر جمعیت کشور که تاثیرات بسیار مهمی در کاهش بیماری و شکستن حلقه انتقال و مرگ و میرها در کشور داشت. اینکه توانستیم در شرایط تحریم‌ها به این موفقیت در کنترل بیماری دست پیدا کنیم بسیار افتخار می‌کنیم. ما از سازمان بهداشت جهانی خواستیم تحریم‌های ظالمانه که به عنوان یک حلقه تنگ برای اقتصاد کشور و بخش سلامت کشور است شکسته شود و این سازمان تاثیرگذار باشد در این روند.

وی افزود: درخواست دیگر ما از سازمان بهداشت جهانی این بود که در کشورهای منطقه در توسعه زیرساخت‌ها و بویژه ادغام فعالیت‌ها در نظام بهداشتی و درمانی و مراقبت‌های بهداشتی اولیه بتوانند گام‌های موثری بردارند.

نمکی افزود: فردا نشست بزرگتری خواهیم داشت و کل وزرای بهداشت کشورهای جهان با ژنو به شکل ویدیوکنفرانس مرتبط خواهند بود. این مژده را میدهم که از هر منطقه از سازمان جهانی بهداشت یکی از وزرای بهداشت که کشورش عملکرد مناسبی در بیماری کرونا داشته است سخنرانی می‌کند که این افتخار نصیب جمهوری اسلامی خواهد شد که بنده به عنوان سرباز کوچک این کشور بتوانم از منطقه امرو این گزارش را مطرح کنم و راز توفیق و پیشرفت کشور را در مبارزه با کرونا مطرح کنم.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  توئیت ابتلای ترامپ به کرونا رکورد شکست

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *