کره‌شمالی: در حال ساخت واکسن کرونا هستیم کره‌شمالی: در حال ساخت واکسن کرونا هستیم | آوتاف
خانه / اخبار داغ / کره‌شمالی: در حال ساخت واکسن کرونا هستیم

کره‌شمالی: در حال ساخت واکسن کرونا هستیم

خبرگزاری ایرنا: کره شمالی مدعی پیشرفت های چشمگیر در ساخت واکسن ضد کرونا شد و اعلام کرد دانشمندان این کشور در حال انجام آزمایش های بالینی برای ساخت واکسن کرونا (COVID-۱۹) هستند.

کره‌شمالی مدعی پیشرفت در ساخت واکسن کرونا شد

شورای تحقیقات علوم پیونگ یانگ روز شنبه در مطلبی که تارنمای میرای (mirae) منتشر کرد آورده است این واکسن توسط یک موسسه زیست شناسی پزشکی تحت نظارت آکادمی علوم پزشکی کره شمالی و با روش آنزیم تبدیل کننده آنژیوتانسین ۲ (ACE۲) (angiotensin-converting enzyme 2) در دست ساخت است.

کره شمالی تاکید کرده است این واکسن مرحله آزمایش روی حیوانات را با موفقیت پشت سرگذاشته است و اکنون در مرحله آزمایش بالینی است.

این کشور که تا کنون حتی یک مورد مثبت از ابتلا به ویروس کرونا را هم گزارش نکرده است می گوید دانشمندان کره شمالی در حال بحث در مورد انجام مرحله سوم مطالعات بالینی این واکسن هستند.

کره شمالی همچنین گفته است که شاخه مهندسی زیست فناوری آکادمی علوم دولتی نیز در حال انجام تحقیق برای توسعه واکسن ویروس کرونا است.

گزارش در پایان آورده است با این حال، متخصصان با توجه به شرایط مالی و پزشکی کره شمالی، در مورد واکسن ساخت این کشور شک و تردید دارند.

سازمان بهداشت جهانی پیشتر اعلام کرده بود که ۱۳ نوع واکسن کرونا در کشورهای مختلف در دست ساخت است.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  گزارش فیلتر شده صداوسیما از امیر تتلو

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *