کمیاب‌ترین مرسدس بنز دنیا در ایران کمیاب‌ترین مرسدس بنز دنیا در ایران | آوتاف
خانه / اخبار داغ / کمیاب‌ترین مرسدس بنز دنیا در ایران

کمیاب‌ترین مرسدس بنز دنیا در ایران

عصر ایران: در موزه خودروهای قدمی ایران یک دستگاه خودروی مرسدس بنز ۵۰۰ کا وجود دارد که از آن به عنوان کمیاب ترین خودرو بنز دنیا نام برده می شود.

“بنز ۵۰۰ کا “با کد اتاق W29 خودرویی اسپرت و مخصوص جاده است که در فاصله سال های ۱۹۳۴ تا ۱۹۳۶ میلادی (۱۳۱۳ تا ۱۳۱۵شمسی) تولید شد. این خودرو برای نخستین بار در نمایشگاه خودروی برلین در سال ۱۹۳۴ معرفی شد.

کمیاب‌ترین مرسدس بنز دنیا در ایران

کمیاب‌ترین مرسدس بنز دنیا در ایران

آلمانی ها” ۵۰۰ کا ” را در جنگ جهانی دوم به عنوان پیک نظامی با قابلیت سرعت زیاد ساختند و به همین دلیل هم به نام “اتوبان کوریر” نیز شناخته می شود.

این خودرو با حرف”K” که اول کلمه “Kompressor” یا همان سوپر شارژر است از مرسدس بنز ۵۰۰ سدان قابل تشخیص است.

از ویژگی های این خودرو می توان به سواری نرم و راحت و هندلینگ عالی آن اشاره کرد.”کا ۵۰۰″ مانند مدل ۳۸۰ دارای سیستم تعلیق با اکسل جناغی دوگانه در جلو و اکسل مفصلی ۲ تکه در عقب است که برای اولین بار در صنعت خودرو بکار برده شدند.

کمیاب‌ترین مرسدس بنز دنیا در ایران

کمیاب‌ترین مرسدس بنز دنیا در ایران

” ۵۰۰ کا ” که هم اکنون در موزه خودروهای کلاسیک نگهداری می شود از جمله کمیاب ترین و با ارزش ترین خودروهای تاریخی ایران است . از نمونه این خودرو احتمالا یک یا تنها چند دستگاه باقی مانده است اما به جرات می توان گفت نمونه موجود در ایران با شماره شاسی ۱۳۰۸۹۸ سالم ترین نمونه” ۵۰۰ کا “در دنیاست.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  جزئیات حادثه حریق در شیرخوارگاه آمنه

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *