آمریکا: حمله به اربیل بی‌پاسخ نمی‌ماند آمریکا: حمله به اربیل بی‌پاسخ نمی‌ماند | آوتاف
خانه / اخبار داغ / آمریکا: حمله به اربیل بی‌پاسخ نمی‌ماند

آمریکا: حمله به اربیل بی‌پاسخ نمی‌ماند

خبرگزاری فارس: سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شامگاه سه‌شنبه مدعی شد کشورش حملات انجام‌شده در منطقه اربیل را در زمان و مکان دلخواه پاسخ خواهد داد.

«ند پرایس» شامگاه سه‌شنبه گفت دولت این کشور حملات انجام‌شده در منطقه «اربیل» که در جریان آن ۵ آمریکایی زخمی شدند را پاسخ خواهد داد.

پرایس گفت آمریکا این حملات را «در زمان و مکانی که خودش انتخاب می‌کند» پاسخ خواهد داد. او همچنین خاطرنشان کرد «آنتونی بلینکن»، وزیر خارجه آمریکا با «مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق درباره حمله به اربیل گفت‌وگو کرده است.

شامگاه دوشنبه منابع خبری گزارش دادند فرودگاه بین‌المللی اربیل و یک پایگاه آمریکا در این فرودگاه هدف حمله راکتی قرار گرفته است. ساعاتی پس از انتشار این خبر، یک گروه عراقی تازه تأسیس موسوم به «سرایا اولیاء الدم»، مسئولیت حمله به اربیل را برعهده گرفت.

آمریکا: حمله به اربیل بی‌پاسخ نمی‌ماند

خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع امنیتی گزارش داد، راکت‌ها یک پایگاه را که نیروهای تحت فرمان آمریکا در آن مستقر هستند، هدف قرار داده‌اند.

ائتلاف آمریکایی ضد داعش پس از این حمله راکتی اعلام کرد که یک پیمانکار غیر‌آمریکایی در این حادثه کشته شد و پنج تن از جمله یک سرباز آمریکایی زخمی شدند. اما سپس اعلام شد که علاوه بر کشته شدن یک پیمانکار غیر آمریکایی، ۹ نفر در این حمله زخمی شده‌اند. منابع آمریکایی می‌گویند که ۱۴ فروند راکت به سمت پایگاه آمریکا در اربیل شلیک شده است.

ند پرایس در پاسخ به سئوال خبرنگاری که پرسیده بود آیا آمریکا قصد انجام اقدامات تلافی‌جویانه ندارد گفت: «ما در مراحل اولیه تحقیق هستیم و صحبت کردن درباره اقدام تلافی‌جویانه، زود است.»

حتما بخوانید:  آمریکا: به حرکت قایق‌های سپاه پاسخ خواهیم داد

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از اظهارنظر درباره انگیزه‌های مربوط به انجام حمله در اربیل هم خودداری کرد و گفت قصد قضاوت زودهنگام درباره عاملان این حمله را ندارد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *