احضار سه عضو کابینه به خانه ملت احضار سه عضو کابینه به خانه ملت | آوتاف
خانه / اخبار داغ / احضار سه عضو کابینه به خانه ملت

احضار سه عضو کابینه به خانه ملت

خبرگزاری ایلنا: وزرای آموزش و پرورش، جهاد کشاورزی و نیرو این هفته برای پاسخ به سوالات نمایندگان در صحن علنی مجلس شورای اسلامی حاضر می‌شوند.

رضا اردکانیان، وزیر نیرو با حضور در جلسه علنی به سوالات محمدمهدی برومندی، نماینده مردم مرودشت و حسن کامران، نماینده مردم اصفهان پاسخ خواهد داد.

همچنین محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی هم با حضور در صحن علنی پاسخگوی سوالات علی محمد شاعری، نماینده مردم بهشهر و نکا و محمد دامادی، نماینده مردم ساری است.

سیدمحمد بطحایی، وزیر آمورش و پرورش نیز با حضور در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی به سوالات حبیب‌‌‌‌الله ده‌‌‌مرده، نماینده مردم زابل و زهک پاسخ می‌‌دهد.

نمایندگان در هفته پیش‌‌‌رو قرار است به رسیدگی از لایحه حفاظت از خاک که توسط کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی ارائه شده ادامه دهند.

رسیدگی به گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد طرح استفساریه تبصره ۲ ماده واحده قانون اصلاح بند «و» ماده ۴۴ قانون برنامه پنج ساله پنجم در دستورکار نمایندگان در جلسات علنی هفته آتی مجلس است.

نمایندگان در هفته‌‌‌‌ای که پیشرو است گزارش کمیسیون صنایع و معادن درباره مسکوت ماندن طرح یک فوریتی ساماندهی بازار خود را مورد بررسی قرار خواهند داد.

وکلای ملت این هفته همچنین گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد طرح یک فوریتی اصلاح تعطیلات رسمی، گزارش کمیسیون برنامه و بودجه درباره طرح یک فوریتی استفساریه بند«ه» تبصره ۱ قانون بودج ۹۷ کل کشور، گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی در همکار‌‌‌‌‌‌‌‌ های تایید صلاحیت آزمایشگاهی آسیا و اقیانوسیه، گزارش شور دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره لایحه تشکیل سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح را در دستورکار دارند.

حتما بخوانید:  در زندگی همه ما، جای یک «کریم» خالیست

این هفته گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه معافیت وزارتخانه‌‌‌ها و موسسات دولتی از پرداخت هزینه‌‌‌‌‌ای ثبتی، گزارش کمیسیون شوراها و امور داخلی در مورد رد طرح دهیاری‌ها، گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد طرح استفساریه ماده ۳۶ قانون رفع موانع تولید رقابت‌‌‌‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور هم در صحن علنی به بحث و بررسی گذاشته شود.

بررسی طرح اصلاح تبصره ماده ۲۶ قانون حایت از کودکان و نوجوانان بی‌‌‌‌‌سرپرست و بدسرپرست، گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد طرح استفساریه بند ۲ ماده ۲ قانون مالیات‌های مستقیم، گزارش کمیسیون شوراها و امور داخلی در مورد لایحه مدیریت حوادث غیرمترقبه کشور و گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه اصلاح بند ۳ ماده ۲ قانون مالیات‌‌‌های مستقیم هم در دستورکار هفته پیشروی نمایندگان اعلام شده است.

بر اساس برنامه اعلام شده این هفته همچنین قرار است گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در مورد طرح اصلاح قانون حداکثر استفاده از توان تولید و خدماتی در تامین نیازهای کشور، گزارش همین کمیسیون در مورد طرح اصلاح ماده ۳ و الحاق یک ماده به قانون نحوه پیگیری تحقق سیاست‌‌های کلی اقتصاد مقاومتی مورد بررسی قرار گیرد.

این هفته گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد طرح الحاق دو تبصره به بند «د» ماده ۸۸ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه کشور در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

نمایندگان همچنین این هفته گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد موضوع توقف ثبت سفارش خودرو و افزایش تعرفه واردات خودرو را در دستورکار دارند.

گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید در مورد آسیب‌‌‌‌‌شناسی وضعیت شاغلان و بیکاران با رویکرد حمایتی هم در دستورکار نمایندگان قرار دارد.

حتما بخوانید:  رئیسی: با «به من چه» گفتن مملکت اداره نمی‌شود

گزارش کمیسیون اقتصادی مبنی بر تحقیق و تفحص از عملکرد بانک مرکزی ایران در پنج سال گذشته، بررسی تقاضای عده‌‌‌‌ای از نمایندگان درباره طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران طبق اسل ۸۵ قانون اساسی گزارش کمیسیون اقتصادی مبنی بر رد تقاضای تحقیق و تفحص از میزان مطالبات غیر قابل وصول و مشکوک‌‌‌الوصول بانکی کشور هم در دستورکار این هفته جلسه علنی مجلس قرار دارد.

گزارش کمیسیون صنایع و معادن مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص ازز بررسی عملکرد سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران «ایدرو» از سال ۸۴ تا ۹۶ و همچنین بررسی تقاضای عده‌‌‌‌ای از نمایندگان مبنی بر تشکیل کمیسیون ویژه مقابله با تحریم‌‌‌‌ها در دستورکار هفته آتی وکلای ملت قرار دارد.

این هفته نمایندگان مجلس ناظران مجلس در برخی از نهادها را تعیین خواهند کرد؛ دو نفر از نمایندگان برای عضویت در هیات مرکزی حل اختلاف و رسیدگی به شکایت شوراها، یک نفر به عنوان عضو ناظر در شورای عالی صنایع دریایی کشور، یک نفر به عنوان عضو ناظر در شورای عالی انرژی انتخاب خواهند شد.

همچنین انتخاب دو نفر به عنوان عضو ناظر در شورای عالی بورس و اوراق بهادار، انتخاب دو نفر جهت عضویت در هیات نظارت اندوخته اسکناس، انتخاب یک نفر به عنوان عضو ناظر در شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی و انتخاب یک نفر به عنوان ناظر در شورای مرکزی زکات در دستورکار نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعلام شده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *