ادعای پیام آمریکا به ایران: قصد حمله نداریم ادعای پیام آمریکا به ایران: قصد حمله نداریم | آوتاف
خانه / اخبار داغ / ادعای پیام آمریکا به ایران: قصد حمله نداریم

ادعای پیام آمریکا به ایران: قصد حمله نداریم

برترین‌ها: شبکه المیادین در خبری مدعی ارسال پیام آمریکا به ایران درباره تحولات خاورمیانه و خلیج فارس شد.

حساب کاربری المیادین در توئیتر به نقل از انیس نقاش، فعال سیاسی لبنانی نوشت: آمریکا از طریق قطر به ایران پیام داده که قصد حمله به ایران را ندارد و به علامت تاکید، ناو هواپیمابر خود را از منطقه خارج می کند.

ادعای پیام آمریکا به ایران درباره تحولات خاورمیانه

ناو هواپیمابر نیمیتز آمریکا از خاورمیانه خارج شد

ایسنا نوشت: وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) امروز (جمعه) اعلام کرد که ناو هواپیمابر “یو اس اس نیمیتز” منطقه عملیات فرماندهی مرکزی آمریکا در خاورمیانه را به سمت پایگاه دریایی “نورفولک” در ایالت ویرجینیا ترک کرد.

یک منبع مسئول در پنتاگون در مصاحبه با اسکای نیوز گفت که خروج ناو هواپیمابر نیمیتز از منطقه خاورمیانه در چارچوب رساندن این “پیام اطمینان بخش است که مسیر تنش با ایران به سمت تنش‌های بیشتر حرکت نمی‌کند”.

ادعای پیام آمریکا به ایران درباره تحولات خاورمیانه

در بیانیه دفتر اطلاع رسانی پنتاگون آمده است: بر اساس دستورات دولت آمریکا و کریستوفر میلر، وزیر دفاع موقت، هواپیمابر آمریکایی “یو اس اس نیمیتز” منطقه عملیات فرماندهی مرکزی در خاورمیانه را ترک کرد و در مسیر خود به سمت بندر پایگاه نورفولک در ویرجینیا است.

طبق گفته پنتاگون، ناو هواپیمابر نیمیتز ماموریت‌های نظامی را در منطقه انجام داد که آخرین آنها در نزدیکی سواحل سومالی بود.

تعداد کادرهای ناو هواپیمابر نیمیتز به حدود پنج هزار تن می‌رسد که طی سال‌های گذشته در ماموریت‌های حمایت از عملیات کشورهای ائتلاف ضد داعش و همچنین ماموریت‌های نظامی آمریکا در عراق و افغانستان مشارکت کردند.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  احتمالی؛ سومین نوزاد اصلاح ژنتیکی‌شده متولد شد

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *