اردشیر زاهدی: آمریکا، دارد ایران را خفه می‌کند اردشیر زاهدی: آمریکا، دارد ایران را خفه می‌کند | آوتاف
خانه / اخبار داغ / اردشیر زاهدی: آمریکا، دارد ایران را خفه می‌کند

اردشیر زاهدی: آمریکا، دارد ایران را خفه می‌کند

برترین‌ها به نقل از واشنگتن‌پست: اردشیر زاهدی؛ وزیر خارجه سابق ایران در دوره پهلوی در مقاله‌ای پیامد ادامه تحریم های آمریکا علیه ایران را بررسی کرده است.

اردشیر زاهدی: آمریکا ایران را خفه می‌کند

اردشیر زاهدی در  واشنگتن پست نوشت: 

* به نظر می‌رسد دولت ترامپ معتقد است که می‌تواند به آنچه پیش از این چهار سال گذشته بوده است برسد. یعنی تغییر اساسی در تهران. این کشور برای دستیابی به این هدف به مجموعه ابزار‌های فرسوده متوسل شده است مانند خفه کردن اقتصاد ایران از طریق تحریم ها، بی ثبات کردن ایران با حمایت از جدایی‌طلبان.

* در همین حال، مردم ایران بیش از یک قرن در حال تلاش برای دموکراسی هستند. آن‌ها سزاوار دولتی هستند که به حقوق آن‌ها احترام بگذارد، عزت خود را حفظ کند، و به آن‌ها صلح و فرصتی برای سعادت می‌بخشد. با این وجود، خصومت واشنگتن می‌تواند بار دیگر آن را به اندوه سوق دهد.

* دولت ترامپ از اعتبار بسیار کمی به عنوان حامل استاندارد تحولات مثبت برخوردار است. لفاظی‌های وی قول داده است که ایران را از بین ببرد و یا به یک “پایان رسمی ایران” از طریق اقدام نظامی بیفزاید. هیچ چیز بیشتر از تحقیر‌ها و تهدید‌های تجاوز خارجی، در بین ۸۳ میلیون ایرانی اثر تند و پرچم در پرچم ایجاد نمی‌کند.

* سیاست ایران یک استراتژی نیست. این یک تاکتیک فشاری است که به شکلی متشکل از یک حفره داخلی پیچیده شده است. این یک چشم انداز زنده است و بر اساس این فرض ساده لوحانه است که سرنگونی ایران به طرز معجزه آسایی به یک نظم کثرت‌گرا و طرفدار آمریکایی منتهی می‌شود.

حتما بخوانید:  انتقاد از پیام خاتمی به همسر «عباس امیرانتظام»

* تحریم‌های خفه کننده‌ای که ایالات متحده به طور یک جانبه بر روی ایران سیلی می‌زند، کشور را به رکود عمیق تورمی سوق داده است، طبقه متوسط ​​آن را فقیر کرده و بازیگران وابسته به دولت را غنی‌تر می‌کند، به ویژه مردانی که اسلحه دارند و تجربه‌ای در دور زدن محدودیت‌ها دارند. این می‌تواند به یکی از دو نتیجه منجر شود: یک جامعه ضعیف شده ایران، که در آن رسیدن به اهداف نهایی، هرگونه تلاش برای آزادی را تحت الشعاع قرار می‌دهد. یا یک عصیان کور و ناامید که به جنگ پایان می‌یابد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *