اردوغان: به واردات گاز از ایران ادامه می‌دهیم اردوغان: به واردات گاز از ایران ادامه می‌دهیم | آوتاف
خانه / اخبار داغ / اردوغان: به واردات گاز از ایران ادامه می‌دهیم

اردوغان: به واردات گاز از ایران ادامه می‌دهیم

یورو نیوز: رجب طیب اردوغان، رئیس‌ جمهوری ترکیه اعلام کرد این کشور با وجود تحریم‌های آمریکا، واردات گاز طبیعی از ایران را ادامه خواهد داد.

آقای اردوغان همچنین تأکید کرد که بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه نمی‌تواند در قدرت بماند و حضور وی در قدرت تلاش برای دستیابی به صلح در سوریه را ناممکن می‌کند.

اردوغان: به واردات گاز از ایران ادامه می‌دهیم

رئیس جمهوری ترکیه که با خبرگزاری رویترز گفتگو می‌کرد با تاکید بر اینکه بانک مرکزی ترکیه مستقل است گفت: «افت ارزش لیر به تنش دیپلماتیک با واشنگتن ارتباطی ندارد و مشکلات اقتصادی ترکیه بزرگ‌نمایی شده است.»

وی همچنین خواستار آن شد که ایالات متحده فتح‌الله گولن، روحانی ترک‌تبار مقیم آمریکا را به ترکیه مسترد کند. آقای گولن، از سوی دولت ترکیه بارها به برنامه‌ریزی کودتای نافرجام سال ۲۰۱۶ در این کشور متهم شده است.

اردوغان درباره سرنوشت مبلغ آمریکایی نیز گفت: «سرنوشت وی نه در دست سیاستمداران بلکه در اختیار دادگاه است.»

اندرو برونسون، مبلغ پروتستان اهل ایالات متحده بیش از ۲۳ ماه است در ترکیه بازداشت شده و از دو ماه پیش در حصر خانگی به سر می‌برد. وی به هواداری از کودتای نافرجام سال ۲۰۱۶ متهم شده اما پیوسته این اتهام را رد کرده است.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده پیشتر خواستار آزادی آقای برونسون شده بود و پس از امتناع ترکیه از پذیرش این درخواست تحریم‌هایی را علیه این کشور وضع کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  رستگاری سیتی مقابل آرسنال در دقیقه ۳+۹۰

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *