استدلال سردار کوثری برای حضور نظامیان در ۱۴۰۰ استدلال سردار کوثری برای حضور نظامیان در ۱۴۰۰ | آوتاف
خانه / اخبار داغ / استدلال سردار کوثری برای حضور نظامیان در ۱۴۰۰

استدلال سردار کوثری برای حضور نظامیان در ۱۴۰۰

خبرگزاری برنا: مشاوره فرمانده کل سپاه گفت: چطور نظامی‌ها شهید می‌دهند، اما همین که می‌خواهند مسئولیت‌های سیاسی داشته باشند، اینجا اشکال دارد.

چطور نظامیان شهید بدهند، ولی رییس‌جمهور نشوند

سردار کوثری:

* زمانی که توانمندی در بین برادران نظامی وجود دارد چرا در انتخابات حضور پیدا نکنند؟ مگر تاکنون خدمت نکرده اند؟! این افراد در سپاه همیشه خدمت صادقانه و خالصانه کرده و اکنون می خواهند، وارد عرصه انتخابات شوند و این توانمندی را در خود می بینند زیرا می خواهند، همان خدمت را ادامه دهند. اگر حضور چهره های نظامی خلاف قانون باشد باید جلوی آن گرفته شود اما اگر خلاف قانون نیست و در چهارچوب قانون است، همه باید از قانون تبعیت کنیم. اینگونه نیست این بچه ها سیاست را اصلا ندانند، قبل از اینکه این چیزها باشد این ها سیاست را می دانستند و الان هم می دانند.

* برخی پیرامون حضور چهره های نظامی جوسازی می کنند؛ چطور نظامی ها شهید می‌دهند، زخمی می شوند، شیمیایی می شوند اشکالی ندارد اما همین که می خواهند مسئولیت های سیاسی داشته باشند، اینجا اشکال دارد؟ چهارچوب قانون ملاک است و این برادران می توانند با ضوابط قانونی هر کدام کاندیدا شوند. البته اکنون فقط حرف است و پس از نام نویسی شورای نگهبان بررسی می کند که ببیند، چه کسی می‌تواند حضور داشته باشد و چه کسی نمی تواند و چه شخصی چهارچوب ضوابط را که باید یک نفر بتواند، کاندیدا شود را دارد یا خیر. در گام سوم رای مردم مهم است. در گام چهارم نوع خدمت کردن فرد مهم است اینکه مشکلات مردم را حل کند، کسانی که خودشان را کاندیدا کرده اند حتما به اصطلاح می دانند که می توانند و توانمندی اش را در گذشته نشان دادند و لذا می آیند، چه اشکالی دارد. این ها همه جوسازی است چه از بیرون و چه از طرف برخی عوامل داخلی که این کار را انجام می دهند که نیروهای انقلاب را کنار بگذارند.

حتما بخوانید:  نحوه ثبت نام دانش آموزان در سال تحصیلی آینده

* مردم هیچ مشکلی با حضور یک نظامی در قامت ریاست جمهوری ندارند. اگر مردم مشکل داشتند، هزاران هزار نفر را زیر دست این فرمانده ها نمی فرستادند، گروه های جهادی تشکیل نمی دادند، اینکه می گوییم مردم، یعنی باید ملت ایران را ۸۲ میلیونی نگاه کنیم. این ها همه جوسازی کسانی است که می خواهند بگویند، این ها نباشند تا ما بتوانیم راحت تر به اهداف خودمان برسیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *