اصفهان شبیه خیابانِ منحرفِ آمستردام می‌شود؟ اصفهان شبیه خیابانِ منحرفِ آمستردام می‌شود؟ | آوتاف
خانه / اخبار داغ / اصفهان شبیه خیابانِ منحرفِ آمستردام می‌شود؟

اصفهان شبیه خیابانِ منحرفِ آمستردام می‌شود؟

وب سایت رکنا نوشت: نماینده مجلس یازدهم شورای اسلامی به چالش‌هایی که در اصفهان در خصوص دوچرخه سواری زنان بوجود آمده است واکنش نشان داد.

اصفهان شبیه خیابانِ منحرفِ آمستردام می شود؟

محمدتقی نقدعلی، نماینده مردم خمینی شهر در مجلس یازدهم:

* این درست نیست که می گویند دوچرخه سواری بانوان امری نیست که منعیت قانونی داشته باشند. اگر ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی را مدّنظر قرار دهیم، می توانیم دوچرخه سواری زنان را غیرقانونی تلقی کنیم. این قانون می گوید که هر کس فعل حرامی را در ملع عام انجام دهد، باید مجازات شود. بنابر فتوای اکثر مراجع تقلید و فتوای صریح رهبر انقلاب، دوچرخه سواری بانوان ، در ملع عام و منظر عموم حرام است. اگر این فتوا را به ماده ۶۳۸ مجازات اسلامی ملزم بکنیم، این فعل غیرقانونی تلقی می شود.

* امروز کمپین هایی که در خارج از کشور به راه افتاده این را به عنوان یک نماد انحراف القا می کنند. مثلا می بینیم بعضی رسانه های خارجی می زنند که اصفهان بنا بود به خیابان آمستردام هلند تبدیل شود. شما جستجو کنید یا اگر اطلاعاتی دارید ببینید خیابان آمستردام هلند نماد چیست؟ نماد انحراف است.

* لذا حتی اگر دوچرخه سواری زنان جائز هم باشد ، اسباب سواستفاده است. البته ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر با شهرداری و ارگان های مربوطه مانند اداره کل ورزش و جوانان رایزنی کرده که مکان های سرپوشیده و دارای حفاظ را برای دوچرخه سواری زنان اختصاص دهد مثل باغ بانوان و سالن های سرپوشیده یا استادیوم هایی که در منظر عمومی نیستند. در این شرایط دوچرخه سواری زنان معقول است و مسئله حادی نیست ، منتهی رسانه های معاند خارجی و بعضی از انسان های جاهل داخلی این مطلب را در بوق و کرنا می کنند ولی امروز این را عرض می کنم که اولویت مسئولان معیشت و اشتغال و مشکلات اقتصادی است .

حتما بخوانید:  دریافت پول از خانواده کشته‌هایِ آبان تکذیب شد

* (با تاکید بر اینکه نباید امروز دوچرخه سواری زنان اولویت مسئولین شود): امروز با دلار ۲۰ هزار تومان روبرو هستیم. من از نمازجمعه این هفته که تا به درب مصلا برسم، دیدم که استغاثه و فریادرس خواهی مردم بلند است که مجلسیان چه می کنید. مردم از نظر معیشتی در مضیقه هستند. نباید خیلی در دام رسانه ای و موج آفرینی بیافتیم. الویت اول کشور معیشت، اقتصاد، اشتغال و تورم مردم است.

* الویت اول مجلس اصلاح ساختار مالیاتی و اقتصادی کشور است. بحث مبارزه با قاچاق است. لابلای کار ممکن است مسائلی مانند دوچرخه سواری مطرح شود که نظراتی ارائه شوند. اما این نظرات مجلس نیست. اینکه مسائل حاشیه ای را به عنوان نظر مجلسیان بولد می کنند، شیطنت های رسانه ای است. البته پشت نقاب این رسانه ها کسانی هستند که صلاح ملت را نمی خواهند. سو مدیریت کرده اند و الان می خواهند سو مدیریت خود را توجیه کنند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *