اعتراف تلویحی روزنامه دولت به حراج سرمایه ملت اعتراف تلویحی روزنامه دولت به حراج سرمایه ملت | آوتاف
خانه / اخبار داغ / اعتراف تلویحی روزنامه دولت به حراج سرمایه ملت

اعتراف تلویحی روزنامه دولت به حراج سرمایه ملت

در حالی روزنامه ایران ارگان مطبوعاتی دولت در یادداشتی مدعی شده ابزار تحریم، خاصیت خود را از دست داده و افکار عمومی داخلی و خارجی آرام آرام به آن پی برده‌اند که در بخشی از مطلب خود سود تعامل با ایران بیشتر از ریسک تحریم‌های آمریکا دانسته است!

اعتراف تلویحی روزنامه دولت به حراج سرمایه ملت

در بخشی از این گزارش آمده:

* چند گزاره ساده طی ۵ ماه گذشته نشان می‌دهد که با شکست رویکرد فشار حداکثری، ایران به «پشت خیمه‌های تحریم» رسیده است.

* تحریم‌های امریکا صرفاً مردم ایران را دچار ضرر نکرده است بلکه بسیاری از متحدین امریکا نیز دچار ضرر‌های هنگفت شده‌اند. یون کانگ هوین سفیر کره جنوبی در تهران اخیراً طی مصاحبه‌ای گفته است: کره آسیب زیادی از تحریم‌های ایران دیده است.

* تخفیف‌های نفتی ایران برای خریداران خارجی به‌گونه‌ای است که آن‌ها «سود تخفیف‌های ایران» را بیشتر از «ریسک تحریم‌های امریکا» برآورد می‌کنند؛ لذا خرید نفت ایران برای آن‌ها به صرفه است و حتی ممکن است افزایش یابد.

* در همین راستا بلومبرگ در گزارشی با اشاره به افزایش نفت وارداتی چین از ایران نوشت که چین در ماه نوامبر حدود ۱۸ میلیون بشکه معادل ۶۰۰ هزار بشکه در روز نفت خام از ایران وارد کرده است که این میزان ۴۰ درصد بالاتر از واردات در ماه اکتبر است.

* افزایش صادرات ایران نیز نمونه دیگری از شاخص‌های اقتصادی است که شکست کارزار حداکثری را نشان می‌دهد چنان که مطابق با تازه‌ترین آمار‌های منتشر شده در مرکز آمار اتحادیه اروپا، صادرات ایران به اتحادیه اروپا در ماه اکتبر، به بالای ۱۰۳ میلیون یورو رسید که بالاترین رقم از پایان سال ۲۰۱۸ تاکنون است.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  واکنش‌ها به شرایط ورزشگاهِ میزبان پرسپولیس

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *