افزایش ۳۰ تا ۹۰درصدی قیمت مواد غذایی پرمصرف افزایش ۳۰ تا ۹۰درصدی قیمت مواد غذایی پرمصرف | آوتاف
خانه / اخبار داغ / افزایش ۳۰ تا ۹۰درصدی قیمت مواد غذایی پرمصرف

افزایش ۳۰ تا ۹۰درصدی قیمت مواد غذایی پرمصرف

ایلنا: به گفته دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی، قیمت مواد غذایی پر مصرف از ابتدایی سال تاکنون ۳۰ تا ۹۰ درصد افزایش یافته است.

قاسمعلی حسنی با بیان اینکه با بالا رفتن هزینه تولید، شاهد افزایش قیمت محصولات غذایی پرمصرف هستیم، گفت: در سال جاری قیمت مواد اولیه تولید محصولات کشاورزی مانند سم، کود و بذر و مولفه‌های تاثیرگذار در هزینه تمام شده مواد غذایی همانند کارگری و حمل و نقل و … رشد قابل توجهی داشته است.

وی ادامه داد: با رشد قیمت عوامل مذکور، افزایش قیمت مواد غذایی اجتناب‌ناپذیر است و باید مطابق با رشد آن‌ها منتظر افزایش قیمت‌ها برای مصرف‌کننده باشیم.

روند صعودی قیمت‌ها در بازار

به گفته حسنی، از ابتدای سال تاکنون قیمت مواد غذایی پر مصرف از ۳۰ تا ۹۰ درصد افزایش داشته است که برخی از آن ها همچنان روند صعودی قیمت را طی می‌کنند.

وی از جمله این مواد غذایی پر مصرف را کره با ۳۰ درصد افزایش قیمت، خرما با ۳۰ درصد افزایش قیمت، روغن با ۳۵ درصد افزایش قیمت، حبوبات با ۳۰ تا ۳۵ درصد افزایش قیمت، برنج با ۳۸ درصد افزایش قیمت عنوان کرد.

افزایش ۳۰ تا ۹۰درصدی قیمت مواد غذایی پرمصرف

رکوردداران افزایش قیمت

وی رکورددار بیشترین افزایش قیمت از ابتدای سال تا کنون بین مواد غذایی پر مصرف را مربوط به شکر با ۹۰ درصد افزایش عنوان کرد.

وی معتقد است؛ شاید قابل لمس‌ترین افزایش قیمت مواد غذایی در زندگی مردم در ماه‌های اخیر مربوط به برنج باشد.

حسنی گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم برنج داخلی به ۳۱ تا ۴۳ هزار تومان رسیده و قیمت برنج خارجی نیز همپای آن بالا رفته است.

حتما بخوانید:  لیر ترکیه، همچنان در حال سقوط است

وی با تاکید بر اینکه پر مصرف‌ترین برنج خارجی در کشور ما برنج هندی است، افزود: قیمت هر کیلوگرم برنج هندی در بازار از ۱۹ هزار و ۵۰۰ تا ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان متغیر است.

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی، قیمت کنونی هر کیلوگرم برنج پاکستانی از دیگر برنج‌های خارجی پر مصرف در بازار کشور را دو تا سه هزار تومان بالاتر از برنج هندی اعلام کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *