الجبیر: یمن با تسلیحات ایرانی به ما حمله می‌کند! الجبیر: یمن با تسلیحات ایرانی به ما حمله می‌کند! | آوتاف
خانه / اخبار داغ / الجبیر: یمن با تسلیحات ایرانی به ما حمله می‌کند!

الجبیر: یمن با تسلیحات ایرانی به ما حمله می‌کند!

خبرگزاری تسنیم: «عادل الجبیر» وزیر خارجه سابق عربستان و وزیر مشاور فعلی سعودی در امور خارجه مدعی است که یمنی‌ها با استفاده از موشک‌ها و پهپادهای ایرانی به عمق خاک عربستان سعودی حمله می‌کنند.

وی که در این رابطه با شبکه خبری عرب نیوز گفت‌وگو می‌کرد،مدعی شد: «همه موشک‌ها و پهپادها ساخت ایران است و یا از جانب ایران تأمین می‌شود و همانطوری که قبلا گفته بودیم برخی از این تجهیزات از شمال وارد می‌شوند و برخی از راه دریا».

این ادعای وزیر مشاور عربستان سعودی در امور خارجه در حالی است که ائتلاف عربی به فرماندهی عربستان از ابتدای جنگ یمن این کشور را از همه طرف تحت محاصره خود قرار داده است.

عادل الجبیر در ادامه لفاظی‌های خود علیه ایران افزود: «سازمان ملل ایرانی‌ها را مسئول حمله به میدان نفتی بقیق می‌دانند، بنابراین واضح است که این موشک‌ها از کجا وارد می‌شوند».

این گفت‌وگوی وزیر خارجه سابق عربستان با بخش انگلیسی‌زبان شبکه عرب نیوز، به دنبال تشدید حملات موشکی و پهپادی ارتش یمن و کمیته‌های مردمی و شکست سنگین کشورش در جنگ یمن صورت گرفته است.

الجبیر در ادامه این گفت‌وگو با اشاره با سیاست واشنگتن در قبال ریاض گفت که «سیاست دولت آمریکا به ریاست بایدن در قبال عربستان هیچ گونه تغییر با سیاست دولت قبلی به ریاست ترامپ نکرده است».

وی همچنین درباره مواضع کشورش در قبال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی گفت که «ریاض همچنان معتقد است عادی سازی روابط کشورش با اسرائیل تنها پس از توافق سازش با فلسطینیان امکانپذیر است».

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  هشدار امنیتی: ویندوز ۱۰ را به روز رسانی نکنید

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *