امشب پدیده ماه صورتی رخ می‌دهد امشب پدیده ماه صورتی رخ می‌دهد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / امشب پدیده ماه صورتی رخ می‌دهد

امشب پدیده ماه صورتی رخ می‌دهد

خبرگزاری فارس: ماه کامل «صورتی» امشب در آسمان نمایان می‌شود و ماه را در کامل‌ترین و درخشان‌ترین حالت ممکن پدیدار می‌کند.

امشب پدیده ماه صورتی رخ می‌دهد

قمر زمین در روز دوشنبه ۲۶ آوریل (۶ اردیبهشت) در ساعت ۱۱ و ۳۳ دقیقه بعد از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی (۲۰:۰۰ تهران) کامل خواهد شد. در این حالت قسمتی از ماه که به سمت زمین است کاملاً روشن خواهد بود و دایره‌ای کامل در آسمان تشکیل می‌دهد.

در این پدیده، ماه در کامل‌ترین و درخشان‌ترین حالت ممکن نمایان می‌شود.

براساس داده‌های موجود، ماه کاملی که فامشب نمایان می‌شود، یک «ابرماه» نیز هست. ابر ماه زمانی رخ می‌دهد که قمر زمین در کمترین فاصله ممکن به زمین قرار می‌گیرد.

بیشتر منجمان آماتور و حرفه‌ای از ماه کامل بیزار هستند، زیرا نور خیره کننده آن رصد درخشان‌ترین ستاره‌ها را با مشکل مواجه می‌کند؛ امشب همچنین می‌توان دهانه تیکو در ماه را رصد کرد.

تیکو یک دهانه برخوردی ماه، واقع در ارتفاعات جنوبی قمری است، که به نام اخترشناس دانمارکی تیکو براهه (۱۵۴۶–۱۶۰۱) نامگذاری شده‌است؛ ماه تقریباً ۳.۹ میلیارد سال قدمت دارد، اما تیکو یک ویژگی نسبتاً جدید است. براساس تجزیه و تحلیل نمونه‌های به دست آمده در مأموریت Apollo ۱۷ در دسامبر ۱۹۷۲، دانشمندان فکر می‌کنند تیکو فقط ۱۰۸ میلیون سال سن دارد.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  قصر غیرمجاز چهره معروف در حریم رودخانه چالوس

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *