انتخابات ۲۰۲۰؛ پیشتازی جو بایدن در مقابل ترامپ انتخابات ۲۰۲۰؛ پیشتازی جو بایدن در مقابل ترامپ | آوتاف
خانه / اخبار داغ / انتخابات ۲۰۲۰؛ پیشتازی جو بایدن در مقابل ترامپ

انتخابات ۲۰۲۰؛ پیشتازی جو بایدن در مقابل ترامپ

خبرگزاری ایسنا: براساس نتایج نظرسنجی جدیدی، جو بایدن در میان رای‌دهندگان ثبت‌نام شده هشت درصد از دونالد ترامپ جلو افتاد و از پیشتازی چشمگیری در میان رای‌دهندگان مردد برخوردار است.

 نظرسنجی رویترز-ایپسوس نشان می‌دهد، ۴۶ درصد از رای‌دهندگان ثبت‌نام شده قصد دارند از جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات نوامبر حمایت کنند و ۳۸ درصد هم می‌گویند به ترامپ رای خواهند داد. ۱۶ درصد از رای‌دهندگان ثبت‌نام شده باقیمانده هم هنوز تصمیمی نگرفته‌اند، قصد دارند به نامزد دیگری رای بدهند یا اصلا رای نمی‌دهند.

پیشتازی بایدن برابر ترامپ با حمایت رای‌دهندگان

این نظرسنجی همچنین نشان داد، بایدن در میان رای‌دهندگان مردد یا طرفدار شخص سوم، پیشتازی ۲۲ درصدی دارد؛ ۶۱ درصد گفتند که از بایدن حمایت می‌کنند و ۳۹ درصد هم گفتند اگر مجبور به انتخاب باشد از ترامپ حمایت می‌کنند.

اکثریت رای‌دهندگان ثبت‌نام شده طرفدار شخص ثالث (۷۰ درصد) گفتند که از عملکرد ترامپ ناراضی هستند. همین میزان درصد هم گفتند که به اعتقاد آنها کشورشان در مسیر اشتباه حرکت می‌کند.

در بحبوحه پاندمی ویروس کرونا که جان بیش از ۱۴۱ هزار آمریکایی را گرفته و به بیکاری گسترده و تردید اقتصادی منجر شده است، ۸۰ درصد می‌گویند که بابت شیوع کووید-۱۹ نگران هستند.

در این میان، ۳۴ درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی در پاسخ به اینکه مهمترین عامل آنها برای رای دادن چیست، گفتند به دنبال نامزدی هستند که “طرح قاطعی برای کمک به احیای این کشور” داشته باشد.

این نظرسنجی بین ۱۵ تا ۲۱ ژوئیه به صورت آنلاین در میان ۴۴۳۰ بزرگسال آمریکایی شامل ۳۷۴۴ رای‌دهنده ثبت‌نام شده و ۵۹۵ رای‌دهنده ثبت‌نام شده که حامی حزب خاصی نیستند، انجام شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  بطحائی: امکان تعطیلی مدارس در روز شنبه نیست

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *