اولین گوشی تسلا با مشخصات منحصر به فرد اولین گوشی تسلا با مشخصات منحصر به فرد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / اولین گوشی تسلا با مشخصات منحصر به فرد

اولین گوشی تسلا با مشخصات منحصر به فرد

فرارو: تسلا تاکنون حوزه‌های مختلفی از دنیای فناوری را تجربه کرده و اغلب موفقیت‌های چشمگیری را نیز در این حوزه‌ها کسب کرده است، اما اخیراً شایعاتی که منشأ آن‌ها خود ایلان ماسک است نشان می‌دهد که این شرکت در حال توسعه اولین گوشی هوشمند خود می‌باشد.

اولین گوشی تسلا با مشخصات منحصر به فرد

اگرچه ایلان ماسک اغلب تمایل دارد تا شخصیت خود را چیزی بین فردی نخبه و دیوانه نشان دهد و اظهارات او گاه بسیاری از سرمایه گذاران را آزرده، اما اغلب ادعا‌های او درباره فناوری‌های جدید این شرکت، جامه عمل به خود گرفته و بعید نیست ادعای جدید درباره اولین گوشی هوشمند این شرکت نیز واقعی باشد. جالب‌تر اینکه گزارش‌های مربوط به این گوشی، مدعی هستند که این دستگاه مجموعه‌ای از ویژگی‌های منحصر به فرد را دارا خواهد بود که می‌تواند معادلات را در بازار گوشی‌های هوشمند تغییر دهد. در ادامه می‌خواهیم به بررسی این گزارش جدید بپردازیم که می‌تواند جالب توجه باشد.

تسلا و اپل رویکردی مشابه به بازار‌های مربوطه خود دارند و هر دو از مزایای مشابهی برخوردار هستند. اپل توسط یک رهبر کاریزماتیک، استیو جابز ساخته شد و ایلان ماسک نسبت به تیم کوک، رویکرد منحصر به فرد جابز در مدیریت و خلق محصول را بهتر انجام داده است. هر دو شرکت دارای میزان قابل توجهی از مشتریان وفادار، ارزش گذاری دقیق بازار و چندین شرکت بزرگ هستند. تسلا بازاریابی زیادی انجام نمی‌دهد و سابقه کنترل کیفیت ضعیفی دارد. در سمت دیگر، اگرچه اپل نیز بازاریابی خود را به میزان قابل توجهی کاهش داده، اما اساساً همچنان در بازار خود از این نظر پیشتاز است.

حتما بخوانید:  رشوه ۱۱میلیاردی برای رئیس‌دفترِ رئیس ادوار مجلس

اولین گوشی تسلا با مشخصات منحصر به فرد

ارتباط بسیار بالایی بین کاربران آیفون و خریداران تسلا وجود دارد. بنابراین، اگر اپل خودرویی را معرفی کند که به شدت با اکوسیستم آیفون ادغام شده باشد، می‌تواند سهم قابل توجهی از خریداران تسلا را به خود اختصاص دهد. به عبارت دیگر، از میان همه رقبای آینده گوشی هوشمند تسلا، اپل به دلیل وفاداری شدید مشتری، دیده شدن و بودجه بازاریابی قابل توجه، بزرگترین تهدید را به خود اختصاص می‌دهد. در واقع اپل به دلیل داشتن قابلیت‌ها و پتانسیل‌ها متعدد می‌تواند بزرگترین دردسر و رقیب برای گوشی تسلا در نظر گرفته شود.

در نهایت، گوشی‌های هوشمند در حال تبدیل شدن به سوئیچ های خودرو‌های جدید تسلا هستند و تا حدودی با فناوری سمعی و بصری داخل خودرو تسلا ادغام شده‌اند. اپل در موضوع این یکپارچگی از بقیه گوشی‌ها پیش است، بنابراین اگر اپل خودروی خود را توسعه دهد بی شک همکاری اپل با تسلا نیز قطع خواهد شد و احتمالاً این مورد آخری، ماسک را وادار می‌کند تا تلفن هوشمند خود را توسعه دهد.

انتظار می‌رود این گوشی شایعه شده دارای تراشه پیشرفته سری ۸ اسنپدراگون کوالکام باشد، از رنگ‌هایی که با رنگ‌های خودروی تسلا مطابقت دارند بهره ببرد، بهتر از هر گوشی دیگری به عنوان سوئیچ برای خودرو‌های تسلا عمل می‌کند و می‌تواند به اینترنت Starlink متصل شود. البته این گزینه آخری دشوار است، زیرا معمولاً اتصال تلفن هوشمند به ماهواره به یک آنتن بزرگ و یک رادیو بسیار قدرتمندتر نیاز دارد. با این حال، اگر آن‌ها بتوانند این قابلیت را به کار بگیرند، مزیت منحصر به فردی را برای کاربران تلفن تسلا ایجاد می‌کند که می‌تواند سال‌ها قبل از اینکه ۵G در دسترس آن‌ها قرار گیرد، اتصالات پهنای باند نسبتاً بالایی را تجربه کنند.

حتما بخوانید:  ساز استقلال با گیتار ارسلان کوک شد

اولین گوشی تسلا با مشخصات منحصر به فرد

گزارش دیگری نیز مدعی است که قابلیت اتصال به اینترنت استارلینک نه در گوشی بلکه در خودرو تعبیه خواهد شد که فضای مناسب تری برای قرار دادن آنتن‌های بزرگ دارد. سپس وقتی اتصال ۵G در دسترس نبود یا کاربر می‌خواهد یک فیلم را تماشا کند، گوشی از طرق خودرو به اینترنت متصل می‌شود. در واقع به این شکل، خودرو یک اتصال ماهواره‌ای همیشه روشن را در اختیار کاربر قرار می‌دهد تا بتواند بسیاری از فعالیت‌های روزمره همچون کار از راه دور، گزارش سرقت و یا نحوه پارک خودرو را به راحتی انجام دهد.

اولین گوشی تسلا با مشخصات منحصر به فرد

موضوع دیگر، یکپارچه سازی اختصاصی این گوشی با خودرو‌های تسلا می‌باشد که می‌تواند بسیاری از مزیت‌ها را ارائه دهد. به عنوان مثال، می‌تواند دکمه‌های اختصاصی برای قفل کردن، باز کردن قفل، مکان یابی وسیله نقلیه و آلارم درخواست کمک با استفاده از بلندگو‌های خارجی خودرو داشته باشد. این تلفن همچنین می‌تواند به ماشین کمک می‌کند تا شما را بیابد که این نیز از طریق سیستم فراخوانی خودکار خودرو انجام می‌شود. اگر ایلان ماسک مانند تیم کوک بخواهد رویایی‌تر فکر کند، می‌تواند این گوشی جدید خود را برای بکار گیری در دیگر خودر‌ها نیز توسعه دهد، اما به نظر می‌رسد تسلا در حال حاضر بر روی خودرو‌های خود تمرکز دارد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *