اوکراین: جنگ آغاز شده است اوکراین: جنگ آغاز شده است | آوتاف
خانه / اخبار داغ / اوکراین: جنگ آغاز شده است

اوکراین: جنگ آغاز شده است

ایلنا: «دیمیتری کولبا» وزیر خارجه اوکراین در پی دستور «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه برای انجام عملیات نظامی در شرق اوکراین، اعلام کرد که مسکو «جنگی تمام‌عیار» را آغاز کرده است.

وی در پیامی توئیتری نوشت: «شهرهای آرام ما تحت حمله هستند. این یک جنگ مبتنی بر تهاجم است. اوکراین از خواهد دفاع خواهد کرد و پیروز خواهد شد. جهان می‌تواند و باید پوتین را متوقف کند. اکنون زمان عمل است».

اوکراین: جنگ آغاز شده است

زلنسکی: روسیه حمله به اوکراین را تصویب کرده است

فارس: «ولودیمر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین بامداد پنجشنبه ادعاها درباره احتمال روسیه به کشورش را تکرار کرد.

زلنسکی طی سخنرانی تلویزیونی برای مردم اوکراین، گفت حمله به کشورش در روسیه تصویب شده است.

شبکه «الجزیره» به نقل از وی گزارش داد: «زلنسکی که به زبان روسی صحبت می‌کرد، گفت که سعی کرده با [ولادیمیر] پوتین [رئیس‌جمهور روسیه] تماس تلفنی داشته باشد، اما پاسخی دریافت نکرده است».

رئیس‌جمهور اوکراین خطاب به مردم روسیه گفت: «تقریباً ۲۰۰ هزار سرباز روسی در مرز [اوکراین] حضور دارند و رئیس‌جمهور شما به آنها دستور داده است که به جلو حرکت کنند».

زلنسکی با درخواست از مردم روسیه برای مخالفت با حمله کشورشان به اوکراین، اظهار داشت: «ما به دنبال تهدیدی برای روسیه نیستیم، بلکه به دنبال دستیابی به امنیت مردم خود هستیم».

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، وی در ادامه تاکید کرد: «ما به دنبال جنگ سرد یا گرم نیستیم، اما از خودمان دفاع می‌کنیم. اوکراین آماده مذاکره با روسیه در هر قالب و هر پلتفرمی است».

رئیس‌جمهور اوکراین اضافه کرد: «آنها (روس‌ها) می‌گویند که اوکراین می‌تواند تهدیدی برای روسیه باشد، اما چنین چیزی در گذشته نبوده، حتی الان هم نیست و در آینده نیز نخواهد بود».

حتما بخوانید:  درخواست آزادی دو دانشجوی بازداشتیِ «شریف»

بر این اساس، زلنسکی ادامه داد: «پوتین به نیروهای خود دستور حمله به اوکراین را داد و اگر این اتفاق بیافتد، گامی به سوی یک جنگ بزرگ در اروپا خواهد بود. روس‌ها و اوکراینی‌ها با هم فرق دارند اما دشمن نیستند».

وی همچنین افزود: «من از مردم روسیه می‌خواهم که به عقل سلیم گوش کنند و به آنها (مقامات مسکو) بگویند که مردم و مقامات اوکراین خواهان صلح هستند. روسیه ممکن است به زودی جنگ بزرگی را در اروپا آغاز کند. با چه کسی مبارزه خواهید کرد؟ بسیاری [از روس‌ها] در اوکراین بودند و در اینجا اقوام دارند».

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *