اُفت نامحسوس؛ مرغ ۱۲۵۰۰، گوشت ۶۸۰۰۰ اُفت نامحسوس؛ مرغ ۱۲۵۰۰، گوشت ۶۸۰۰۰ | آوتاف
خانه / اخبار داغ / اُفت نامحسوس؛ مرغ ۱۲۵۰۰، گوشت ۶۸۰۰۰

اُفت نامحسوس؛ مرغ ۱۲۵۰۰، گوشت ۶۸۰۰۰

خبرگزاری فارس: طی ماه‌های گذشته قیمت محصولات پروتئینی به ویژه مرغ و تخم‌مرغ افزایش بیش از اندازه یافت. در حالی که ستاد تنظیم بازار قیمت مرغ را کیلویی ۹۸۰۰ تومان تصویب کرده بود قیمت در بازار به بیش از ۱۴ هزار تومان رسید.

اما «امروز در بازار تهران مرغ با عقب‌نشینی از قیمتها قبلی کیلویی ۱۲۵۰۰ تومان عرضه می‌شود.»

اگر چه قیمت مرغ امروز در بازار تهران به کیلویی ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده اما همچنان از قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار حدود ۲۷۰۰ تومان بیشتر است. تولید نهاده‌های موردنیاز برای پرورش مرغ نظیر خوراک وارداتی است و برای تأمین آن ۷۰ درصد وابسته به واردات هستیم، بنابراین با افزایش قیمت ارز در چند ماه اخیر قیمت این نهاده‌ها بیشتر شده است.

*افزایش ۱۰ هزار تومانی ماهی تیلاپیا

قیمت ماهی تیلاپیا که سه هفته پیش به قیمت ۳۸ هزار تومان بود به کیلویی ۴۹ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است. همچنین ماهی قزل‌آلا ۲۶ هزار تومان و ماهی آزاد ۱۴ هزار و ۸۰۰ تومان به فروش می‌رود.

*قیمت گوشت ۶۷ هزار تومان

قیمت گوشت هم پرچمدار گرانی‌هاست، بانک مرکزی در گزارش هفته اخیر خود اعلام کرد که قیمت گوشت ۵۶ درصد رشد داشته است، قیمت گوشت قرمز در بازار تهران به کیلویی ۸۰ هزار تومان هم رسیده بود اما گزارش میدانی حاکی است که قیمت این محصول در جنوبی‌ترین منطقه تهران به کیلویی ۶۷ هزار تومان به فروش می‌رود.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  رئیس کل بانک مرکزی: مردم ما را ببخشند

درباره ی مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *